Unikátny experimentálny horor Daughter of Dismay v prvom oficiálnom traileri

Trailer na temnú dcéru.

Ak ste na náš web skočili hocikedy v období posledných vyše dvoch rokov, existuje veľmi vysoká šanca na to, že ste narazili na jeden z mnohých článkov o Jamesovi Quinnovi. Nielenže patrí medzi najprofesionálnejších filmových tvorcov, no nikdy sa nezabudne pripomenúť aj našej malej Horormagórii. Hlavný dôvod, pre ktorý o ňom vždy s radosťou píšeme je však ten, že James Quinn sa ako jeden z mála snaží posúvať experimentálny horor do nových výšin. Nielen vizuálne a koncepčne, ale aj technologicky.

Kým sa dostaneme k jeho novému projektu Daughter of Dismay, môžete si osviežiť pamäť cez jeho minulé diela The Temple of Lilith, The Law of SodomSulphur for LeviathanFlesh of the Void či režisérske povinnosti pri hudobných videoklipoch kapiel THEOTOXIN a Anderwelt.

J. Quinnov najnovší projekt patrí medzi najunikátnejšie krátke filmy v histórii remesla. Daughter of Dismay bude totiž prvý krátkometrážny film natočený a odprezentovaný na 70mm IMAX-e. IMAX je označenie pre formát veľkorozmerového kinematografického systému, ktorý dokáže diváka vtiahnuť priamo do dejiska na plátne. Sám James Quinn sa vyjadril v tom zmysle, že chcel, aby diváci mali možnosť vnoriť sa do virtuálneho sveta umeleckého, precíteného hororového filmu.

Film sa natáčal v atmosférických rakúskych lesoch za účasti talentovaného režiséra fotografie Bena Brahem Ziryaba či JosephBishara, ktorý pracoval na populárnych hororových filmoch The Conjuring I-II, Insidious, Dark Skies a Annabelle. Spomenutie si rozhodne zaslúži aj Justin Schenck, umelec vizuálnych efektov, ktorý pracoval na filme Swordfish a televíznom seriáli The Exorcist.

James Quinn nám oznámil, že na produkcii sa zúčastnili aj osoby spojené so slávnymi filmami Dunkirk, The Hateful Eight, The Empire Strikes Back, Carpenter’s The Thing a The Autopsy of Jane Doe. Konkrétne ide o Andrewa Orana, Martina Langenbacha a Stevea Maslowa.

Keď sme o Daughter of Dismay písali minulý rok, ako rozpočet filmu sme uviedli 115 000 amerických dolárov. James Quinn nám „s radosťou“ poskytol „update“. Rozpočet sa navýšil na 200 000 amerických dolárov.

Daughter of Dismay vyrozpráva sureálny a mystický príbeh o emocionálne zdrvenej čarodejnici, ktorá v temných lesoch nájde všetko potrebné na naplnenie jej najväčšej túžby. Extrémnosť jej túžby a odhodlania však bude mať hrozivé následky. James Quinn sľubuje epický a emocionálny príbeh o okultizme a čarodejníctve s melancholickým finále.

Tento desivý a unikátne zaujímavý krátkometrážny film JamesQuinna a produkčnej spoločnosti Sodom & Chimera Productions sa dostane na festivaly neskôr v roku 2019. V približne rovnakom období sa Daughter of Dismay dostane to 70mm kín, IMAX kín a bude prezentovaný v 70mm IMAX, 70mm a 35mm formátoch.

Trailer:

https://youtu.be/DNtIbBwD42s

Zábery z filmu:

Plagát: