Oscarová Octavia Spencer v horore od producentov Get Out

Vražedná žiarlivosť.

Viete o tom, že alkohol zabíja? Minimálne v prípade filmu Ma určite, aj keď nepriamo. Ono totiž, Maggie je typická tínedžerka a nová tvár v drobnom mestečku v Ohiu. V takom rušnom a dôležitom období života niet lepšieho spoločenského tužidla než alkohol a preto sa rozhodne svojich nových kamarátov spoznať cez pár fliaš. Keďže Maggie nemá 21 a alkohol si nemôže kúpiť sama, rozhodne sa poprosiť staršiu Sue Ann, cudziu tvár žijúcu v ústraní.

Na všetkých šťastie, Sue Ann s radosťou požiadavke vyhovie a tínedžerom nakúpi plnú krabicu alkoholu. Nových ľudí nestretáva tak často a je to fajn situácia na menšiu zmenu vo svojom živote. Sue Ann je navyše až tak starostlivá, že ich pozve do pivnice svojho domu – aby neriskovali nehodu alebo policajnú intervenciu. U nej doma sa môžu vyblázniť bez strachu z polície alebo havárie na ceste späť domov. Sue má však niekoľko pravidiel. Jeden zo skupiny musí byť triezvy, žiadne nadávky, žiadne výlety hore schodmi a musia ju volať „Ma“.

Ak sa vám tieto požiadavky zdajú byť podozrivo zvláštne, nemýlite sa. Sue „Ma“ Ann začne byť tínedžermi posadnutá a jedna noc sa premení na pravidelné párty. Toto nezvyčajné kamarátstvo sa však veľmi rýchlo premení na nočnú moru. Existuje totiž dôvod, pre ktorý sa Ma stráni ľudí. Dôvod, ktorý dá tínedžerom vražednú lekciu do života.

Film Ma zrežíroval Tate Taylor a so scenárom mu pomohol Scotty Landes. Vo filme si zahrali Octavia Spencer, Juliette Lewis, Diana Silvers, Luke Evans, McKaley Miller, Missi Pyle, Corey Fogelmanis, Gianni Paolo a Dante Brown.

Fanúšikov hororu poteší fakt, že film je z produkcie Blumhouse (Insidious, The Purge, Get Out, Split, Happy Death Day). Ma vyjde 31.05.2019. Informácie o slovenskej a českej distribúcii nie sú známe.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: