Preskočiť na obsah

Plačúci duch hľadá náhradné deti v horore The Curse of La Llorona

Zahojený materinský plač.

Po viac ako štyroch mesiacoch od vydania teaser traileru vyšiel oficiálny trailer na očakávaný horor The Curse of La Llorona. Film zasadený do 70. rokov 20. storočia prinesú producenti James Wan (The Conjuring, Insidious), Gary Dauberman (It, Annabelle), režisérsky debutant Michael Chaves, scenáristi Mikki Daughtry a Tobias Iaconis a to už 18.04.2019 do slovenských a českých kín.

La Llorona je v mexickom folklóre smútiaca žena uväznená medzi nebom a peklom. Podľa legendy v žiarlivostnom hneve utopila svoje deti a od nekonečného smútku a plaču sa rozhodla ukončiť svoj život v tej istej rieke. Svoju tragickú posmrtnú existenciu trávi blúdením a hľadaním detí, ktoré by nahradili jej stratené ratolesti.

Lla Lorona neprestajne smúti už niekoľko storočí a jej túžba po materstve zosilnela až tak, že je pre získanie detí ochotná urobiť čokoľvek. Lla Lorona chce upokojiť svoj stáročný plač a deti hľadá čoraz intenzívnejšie.

Svoje obete si nájde v deťoch sociálnej pracovníčky, ktorá nedávno riešila prípad matky podozrivej z ohrozovania vlastných detí na zdraví. Tá jej povedala o smutnej a čoraz viac agresívnej La Llorone, no ona vo svojej praxi počula od rodičov rôzne šialené výhovorky.

Legenda o La Llorone je však skutočná a deti sa ocitnú v paranormálnom nebezpečenstve. Pomôcť môže len bláznivý kňaz a bizarný druh mysticizmu, ktorý praktizuje.

Vo filme si zahrali Linda Cardellini, Patricia Velasquez, Marisol Ramirez, Sean Patrick Thomas, Jaynee-Lynne Kinchen a Roman Christou.

The Curse of La Llorona je z produkcie New Line Cinema, Atomic Monster a vyjde 18.04.2019 v slovenských a českých kinách cez Continental Film a Vertical Entertainment.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: