Seriál iZombie sa vracia so svojou treťou sériou

Populárny zombie seriál iZombie sa po roku vracia na televízne obrazovky a Netflix.

Seriál iZombie, voľne založený na komiksovej predlohe iZOMBiE od Chrisa Robersona a Michaela Allreda, si odbil premiéru 15. marca v roku 2015 na americkej televíznej stanici The CW a stal sa relatívne veľkým hitom s počtom divákov vždy nad miliónovou hranicou.

Premiéru prvej série si pozrelo 2.56 mil. divákov a finále 1.45 mil. Druhá séria odštartovala s 1.53 mil. divákmi a svoju 19 epizódnu púť ukončila na čísle 1.22 mil. Nie je teda veľkým prekvapením, že takmer v polovici druhej série 11. marca roku 2016 si stanica The CW objednala tretiu séru s trinástimi epizódami.

Seriál vytvorený Robom Thomasom a Diane Ruggiero-Wrightovej je vo svojej podstate procedurálnou kriminálkou. Divák sa stane súčasťou života Olivie Moore (Rose McIver), asistentky koronera, ktorá sa po párty na lodi prebudí s chuťou na mozgy. Za zombie premenou stála prichutená droga Utopium a tak rýchlo zisťuje, že nie je jediným zombíkom v Seattli. Keďže svoj čas trávi v pitevni, prísun mozgov má obmedzený počtom dostupných mŕtvol. Konzumácia mozgu jej však dáva zvláštnu schopnosť. Automaticky prevezme povahové črty a spomienky zjedenej obete. Tento „dar“ využije na vyšetrovanie prípadov po boku Cliva Babineauxa (Malcolm Goodwin), detektíva policajného oddelenia v meste Seattle.

Životom a prípadmi ju sprevádzajú postavy koronera Dr. Raviho Chakrabartiho (Rahul Kohli), bývalého snúbenca Majora Lilywhitea (Robert Buckley) a sympatického drogového dílera Blaina McDonougha (David Anders), ktorý z Olivie spravil zombie. V druhej sérii sa do popredia dostane pomocná asistentka advokáta Peyton Charles (Aly Michalka), ktorá je najlepšou kamarátkou a príležitostnou spolubývajúcou Olivie.

Olivia si vďaka spomienkam zosnulých a nekončiacich brutálnych vrážd začne uvedomovať, že v meste rastie biznis s ľudskými mozgami, s drogami a že do celého kriminálneho obrazu nejakým spôsobom zapadá výrobca energetických nápojov Max Rager.

Počas dvoch sérií sa divák dočkal postupného odhaľovania kriminálneho pozadia mesta a motivácie jednej korporácie z ľudí spraviť zombie. Naopak v tretej sérii má byť dej akčnejší s upriamením pozornosti na vzrastajúci zombie problém a blížiacu sa vojnu medzi ľuďmi a zombíkmi.

Diváci sa tak dočkajú väčšieho vplyvu zombie populácie na samotný dej. Seriál iZombie je však charakteristický svojim odľahčeným prístupom k zombie aspektu a tak by nemal nik očakávať premenu na The Walking Dead.

Tretia séria odštartuje 4. apríla na stanici The CW. Na globálnom Netflixe sa ocitne až týždeň po odvysielaní finálnej epizódy, teda pravdepodobne v júli tohto roku.

Pozrite si trailer na tretiu sériu.

Zábery zo seriálu:

Promo plagát: