Nová fotografia z pripravovaného To od Stephena Kinga

News Line Cinema uverejnila prvú fotografiu z pripravovanej filmovej adaptácie románu To od Stephena Kinga.

Stephena Kinga a jeho tvorbu asi nie je treba predstavovať. Tento spisovateľský génius patrí medzi najdôležitejšie postavy literatúry dvadsiateho storočia a na svojom tempe vôbec neubral ani teraz.

Diela ako Podpaľačka, Tretie oko, Cintorín zvieratiek, Žiarenie, Mizéria, Hmla, Cujo, Carrie, Prekliatie Salemu, Christina, Zelená míľa, či Vykúpenie z väznice Shawshank definovali S. Kinga nielen ako kráľa hororu, ale aj ako autora vlastného štýlu, ktorému sa v našich končinách hovorí „Kingovka.“

Medzi jeho najlepšie a najkomplexnejšie tvorby sa radí aj román To, ktorý tento rok oslavoval 30 rokov. Aj pre neznalých je určite povedomý tancujúci klaun Pennywise so svojim ikonickým vzhľadom, ktorý desí deti a dospelých už desaťročia.

To/Pennywise je zvláštna entita schopná naberať podobu strachov a fóbií svojich obetí, hlavne detí, ktoré zláka svojim nevinným klaunovským vzhľadom. Terorizuje fiktívne mestečko Derry v štáte Maine a v románe To môžeme byť svedkami siedmych detí a ich konfrontácie s týmto stelesnením zla.

To sa dočkalo svojej filmovej adaptácie v roku 1990 vo forme minisérie vysielanej počas dvoch nocí. Postavu Pennywisa si zahral Tim Curry. Aj napriek tomu, že išlo o adaptáciu nie tesne vernú knižnej predlohe, dokázala okolo seba vytvoriť masívny kult fanúšikov.

O novom filmovom stvárnení románu sa hovorilo niekoľko rokov, počas ktorých prebiehali rôzne rošády so scenárom a režisérmi. V roku 2015 od projektu odišiel vizionár Cary Fukunaga, ktorý sa dostal do povedomia hlavne vďaka prvej sérii seriálu True Detective. Nahradil ho režisér hororu Mama, Andres Muschietti.

Nová adaptácia To má vyjsť vo forme dvoch filmov, pričom prvý sa bude orientovať na obdobie mladosti siedmych hrdinov, ich Losers club a potýkanie sa s „niečim.“ Druhý film bude sledovať už dospelákov. Ide o zaujímavý a odvážny formát, zároveň ale pochopiteľný, nakoľko samotná knižná predloha tieto časové obdobia strieda.

Siedmych hrdinov si zahrajú Jaeden Lieberher, Finn Wolfhard, Nicholas Hamilton, Jack Dylan Grazer, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs, a Jeremy Ray Taylor. Finna Wolfharda môžete poznať zo seriálového hitu Stranger Things.

Pennywisa si zahrá Bill Skarsgard.

News Line Cinema uverejnila novú fotografiu priamo z filmu a to exkluzívne pre Entertaiment Weekly.

Film vyjde 8. septembra 2017.

One comment

Comments are closed.