Preskočiť na obsah

Stan nemá čas na démonický nonsens ani v druhej sérii seriálu Stan Against Evil

Stan Against Evil s druhou sériou.

Stanley Miller je ex-šerifom mestečka Willard’s Mill, ktorému spravodlivo s odznakom na hrudi šéfoval dlhých 28 rokov. Stanley neznáša nonsens, zbytočné emócie a keď niekto príliš dlho rozpráva. Na dôchodku mu stačí jedlo, jeho obľúbená historická show a poriadok v domácnosti. Nad svojou dcérou Denise už dávno zlomil palicou. Po mysterióznej smrti jeho manželky zostal na ňu sám a ani za Boha nevie po kom vlastne je.

Lenže to by nebolo prekliate mesto Willard’s Mill, keby si pre Stana nevymyslelo niečo, čím by mu otrávilo zostávajúce roky pokojného života. Na jeho pozíciu šerifa nastúpi ambiciózna mladá Evie Barret, ktorá je zvyknutá na neprajnosť a predsudky spoločnosti len preto, lebo nemá stereotypné fúzy a odchádzajúci hlas z cigariet…či penis. Okrem udržiavania bezpečnosti a dohľadu nad zákonmi sa pustí ešte do väčšieho boja. Evie zistí, že mestečko je postavené na pohrebisku upálených čarodejníc zo 17. storočia. Stan touto informáciou nebol prekvapený. Entity pripomínajúce duchov už videl, i na pohrebe vlastnej ženy, ale prečo by sa mal o to starať? Komu by to prospelo?

No Evie je odhodlaná Willard’s Mill očistiť od zla minulosti a všakovakých supernaturálnych kreatúr. Stan to vezme ako príležitosť dokázať si svoju mužnosť a autoritu, ktorú oficiálne stratil v prospech neskúsenej ženy. Navyše, v istom momente sa bitka so zlom stane osobnou i preňho, takže sa rád prispôsobí novému spôsobu života.

V prvej sérii pretieklo veľa krvi a viacero záhad sa vyriešilo. Tie spomínať nebudeme, no bez problémov môžeme povedať, že Evie sa stala obeťou cestovania v čase. Kto vie, sú to proste démonické čary. Stan nemá čas na správne termíny a vedecké hypotézy. Podstatné je preňho to, že bude musieť znovu narušiť svoju obľúbenú životnú rutinu a pustiť sa do zachraňovania ľudí, na ktorých mu vôbec nezáleží.

Pôjde už o druhú sériu, ktorá bude pozostávať z ôsmich častí a premiéra sa ocitne 1. novembra na stanici IFC, čo bude s odchýlkou jedného dňa presne rok od premiéry úvodnej epizódy prvej série.

Seriál vyšiel z mysle Dana Goulda (The Simpsons, Parks and Recreation). Ako exekutívny producent figuruje Tom Lassally (Silicon Valley). V druhej sérii si znovu zahrali John C. McGinley, Janet Varney, Deborah Baker Jr. a Nate Mooney.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=guskcEtTdIY

Zábery z filmu:

Značky: