Preskočiť na obsah

Nechajte sa pohltiť spánkovou paralýzou od tvorcu Nezvratného osudu

Dead Awake vám zničí radosť zo spánku.

Spánková paralýza už od názvu nie je príjemným javom. Ide o zaujímavý a zároveň strašidelný úkaz, ktorý sprevádza celková svalová paralýza, tlak na hrudi, sluchové a vizuálne halucinácie, pocit prítomnosti inej bytosti alebo nemožnosť otvoriť oči. Aj napriek svojim hororovým symptómom, ktoré by sa dali vysvetliť prítomnosťou supernaturálnej sily, ide o kondíciu počas ktorej sa na sny bohatá spánková fáza REM vyskytne aj počas bdenia.

Práve spánková paralýza sa stane centrom filmu Dead Awake. Kate Bowman, mladá sociálna pracovníčka, sa náhle ocitne vo víre terorizujúcich nočných môr po tom, čo sa pustila do vyšetrovania záhadných úmrtí. Všetky obete mali jednu vec spoločnú. Trpeli spánkovou paralýzou. Svojou snahou zistiť pravdu však do svojho života a životov blízkych pozve desivú entitu žijúcu zo sily a strachu pacientov so spánkovou paralýzou. Začne sa boj na život a na smrť.

Na scenári pracoval Jeffrey Reddick, taktiež zodpovedný za scenár a postavy k filmom Nezvratný osud 1,2,3,5. Réžiu si na svoje plecia zobral Phillip Guzman, známy pre svoju drámu A Kiss and a Promise (2012). Vo filme si postavu Kate zahrala Jocelin Donahue, ktorú môžete poznať z Insidious 2 a fenomenálneho House of the Devil. Spoločnosť jej robili Jesse Bradford (Flags of our Fathers), Lori Petty (Point Break, Orange is The New Black), Brea Grant (Halloween II), či Jesse Borrego (Dexter).

Dead Awake vyjde 12. mája tohto roku.

Trailer:

Pozrite si nový klip z filmu:

Prvý klip:

Zábery z filmu:

Plagát:

2 názory na “Nechajte sa pohltiť spánkovou paralýzou od tvorcu Nezvratného osudu”

  1. Pingback: Zvláštny prípad spánkovej paralýzy alebo parazitický démon? - Horormagória

  2. Pingback: Bojte sa! Odkazuje hororový debut režiséra Drewa Gabreskiho - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.