Preskočiť na obsah

Lovecraft a zombie paraziti v horore Black Wake

Voda starovekej skazy.

Oceány sú plné záhad a ako populárna vedomosť hovorí – až 95% z nich nie je preskúmaných. Nie preto, že by šikovná časť ľudstva nechcela, ale je značne náročné bojovať s podmienkami oceánov. Predsa len, lúče slnka zvonia na umieráčik v správnych podmienkach v hĺbke 1 km a čím hlbšie, tým je tlak vyšší. V Mariánskej priekope, hlbokej takmer 11 km, vedci spozorovali život v hĺbke 8 km, čo bolo samo o sebe nečakané.

I napriek mysterióznosti, každý rok spoznáme takmer 2 000 nových vodných živočíchov. Zväčša ide o tvory do veľkosti 10 cm, čo nepúta toľkú pozornosť ako objavenie civilizácie Atlantis či nájdenie státisíce rokov starej príšery. No ľudstvo vo filme Black Wake spozná aj negatívnu stránku stretnutia s mytologickými kreatúrami.

Ľudia pozdĺž pobreží Atlantického oceánu začnú totiž záhadne umierať, čo vyvolá záujem a obavy u vedcov. Tí sa, klasicky, stretnú na tajnom mieste v tajnej budove a prídu na to, že úmrtia má na svedomí neznáme parazitické ochorenie, ktoré má vlastnosť prevzatia kontroly nad mozgom obete. Parazit vie z človeka spraviť doslova zombie. Tento medicínsky objav by vedel znepríjemniť relax mnohým milovníkom piesku a slanej vody. Bohužiaľ, situácia je zrejme ešte horšia.

Ako sa totiž ukáže, nejde len o „obyčajné“ ochorenie. „Zombie“ obete riadi staroveká mýtická sila ako vystrihnutá z poviedok H.P. Lovecrafta. Aj milovníci hentai by pri pohľade na túto kreatúru odvrátili zrak. Vyzerá to tak, že ľudstvo samotné to má na planéte Zem zrátané. Chápadloví bohovia oceánov sa vracajú.

Za snímkou Black Wake stoja režisér Jeremiah Kipp a scenáristi Jerry Janda a Carlos Keyes. Vo filme si zahrali Nana Gouvea, Tom Sizemore, Eric Roberts, Johny Beauchamp, Vincent Pastore, Chuck Zito a ďalší.

Black Wake je z produkcie Carlos Keyes Film Entertainment a Red Entertainment Talent and Media. Film sa dočká premiéry 24. februára na The Philip K. Dick Film Festivale v New Yorku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: