Preskočiť na obsah

Mestom sa preženie vražedná včelia smršť vo filme Tsunambee

Pripravte sa na včeliu smršt vo filme Tsunambee.

Creature horror mal svoju zlatú éru hlavne počas šesťdesiatych a celých sedemdesiatych rokoch minulého storočia. Odvtedy sa vždy našli fanúšikovskí režiséri, ktorí sa snažili svojimi filmami vzdať poctu tomuto subžánru, tak ako aj v prípade filmu It Came from the Desert, o ktorom sme nedávno písali.

Creature horror resp. animals/nature horror divákom za svoj čas existencie ponúkol hororové zážitky so žralokmi (Jaws, 1975), vtákmi (Birds, 1963), piraňami (Piranha, 1978), aligátormi (Alligator, 1980), pavúkmi (Arachnophobia, 1990), či s anakondami (Anaconda, 1997).

Nám slovenským fanúšikom sú zvieracími fóbiami najbližšie filmy o pavúkoch, komároch, včelách a osách. Pred dvoma rokmi sa s osou katastrofou pohral film Stung a tentokrát sú na rade včely v horore Tsunambee, čím sa pridal k filmom ako Bees (1978), The Deadly Bees (1967), The Savage Bees (1976) , či Killer Bees (1974).

Ako názov napovedá, film sa rozhodne nemieni brať vážne a viac inklinuje trash filmom, medzi ktoré patrí aj známe Sharknado (2013). Tsunambee divákovi predstaví možné riziká klimatických zmien, ktorých následkom je vznik ideálnych životných podmienok pre africké včely, známe aj ako „včely zabijaci.“ Neznámym vplyvom však narástli do obrovských rozmerov a rozhodnú sa prevziať kontrolu nad mestom Los Angeles.

Z mesta sa podarí utiecť trom odlišným skupinám ľudí. Všetci do jedného budú musieť prekonať svoje rozdiely a vytvoriť plán na zničenie lietajúcich monštier, ktoré, aby toho nebolo málo, využívajú ľudské obete ako svojich vojakov v poli.

Za filmom stoja Milko Davis (Raiders of the Damned, 2007) a Thomas Martwick. Zahrali si v ňom Stacy Pederson, Ruselis Aumeen Perry, Shale Le Page a iní.

Tsunambee vyšiel včera 13.6 a filmovým zážitkom vám pripomenie kúpu repelentov na leto.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

1 názor na “Mestom sa preženie vražedná včelia smršť vo filme Tsunambee”

  1. Pingback: Horor Itsy Bitsy je nočnou morou pre arachnofobikov - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.