Preskočiť na obsah

Zombíci z populárnej mobilnej hry Dead Trigger dostanú vlastný film

Dead Trigger vo filmovej podobe.

Zrejme každý s mobilným zariadením a chvíľou voľného času pozná hru Dead Trigger od českej nezávislej spoločnosti Madfinger Games. Pôvodne vyšla v roku 2012 a pokračovanie sa dostalo na zariadenia s mobilnými operačnými systémami Android, iOS a Windows Phone 8.1 už v roku 2013. Dead Trigger 2 nájdete dokonca aj na Facebooku. Pre veľký úspech hier štúdio uvažovalo aj nad PC verziou pre operačný systém Windows, no táto verzia neožila na hernej a distribučnej platforme Steam.

Príbeh samotnej hry je o ničiacej zombie apokalypse, ktorú podľa všetkých zistení naplánovali mocní tohto sveta. Hráč sa prevtelí do tela protagonistu Kylea a cez pohľad prvej osoby sa stane súčasťou kolónie preživších zvanej New Hope, ktorú vedie Julian Lasagne. Kyle sa za ich pomoci pokúsi prežiť a zmasakrovať čo najviac zombíkov.

Filmová adaptácia hry je zasadená do sveta plného krvilačných zombíkov a roztrúseného vírusu neznámeho pôvodu, ktorý svoje ľudské obete mení na agresívne monštrá. Vláda vyvinula videohru Dead Trigger, ktorá slúži ako náborový prostriedok potenciálnych elitných vojakov. Tí s najlepším skóre majú najväčšiu šancu stať sa súčasťou výcviku špeciálnej anti-zombie jednotky.

Počas priebehu jedného z výcvikov však nastane riziková situácia s mimoriadnou urgenciou. V meste Terminal City, v ktorom vypukla záhadná vírusová epidémia, sa nachádzajú vedci pátrajúci po lieku a tí sa ocitli v ohrození životov. Špeciálna jednotka vo výcviku na čele s Kyleom Walkerom tak bude donútená riešiť vzniknutú nebezpečnú zombie situáciu s cieľom ochrániť vedcov a zabezpečiť prežitie výskumu.

Nepôjde však o jednoduchú misiu. Okrem vlny zombíkov ich bude totiž čakať pacient nula.

Dead Trigger zrežírovali Mike Cuff a Scott Windhauser. O scenár sa postarali Heinz Treschnitzer, Mike Cuff a Scott Windhauser. Vo filme si zahrali Dolph Lundgren, Autumn Reeser, Isaiah Washington, Justin Chon, Joel Gretsch a Brandon Beemer.

Dead Trigger je z produkcie Aldamisa Entertainment, Badhouse Studios Mexico, Distant Shore Films a Tadross Media Group. Film si prešiel viacerými problémami počas natáčania v Mexiku. Herci, režiséri a ani asistenti produkcie údajne nedostali zaplatené a situácia zrejme nie je vyriešená k spokojnosti všetkých zúčastnených strán ani doteraz.

Dead Trigger zatiaľ nemá stanovený dátum vydania, no mali by sme sa ho dočkať v roku 2018.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=4SCDrkppZDc

Zábery z filmu: