Preskočiť na obsah

Tmavá nadprirodzená bytosť zaútočí na rodinu v horore The Atoning

The Atoning prinesie manifestáciu rodinných hororov.

Ako dieťa mal každý minimálne raz pocit, že sa v noci nenachádza vo svojej izbe sám. Nešlo ani tak o hru tieňov, či neznáme zvuky. Prostý pocit prítomnosti niečoho neľudského dokázal veľmi rýchlo rozbúšiť srdce malého chlapca alebo dievčaťa. Pozeranie pod posteľ, zatváranie skríň, neskoré svietenie a dokonca aj vystrašené kričanie po niektorom z rodičov patrilo medzi najčastejšie ochranné metódy pred nadprirodzenými silami.

Pochopiteľne, určite sa medzi čitateľmi nájde niekto, kto by odprisahal, že „niečo“ bezpochyby videl. Lenže i napriek tomu sa to líši od situácie, ktorú zažíva chlapec Sam vo filme The Atoning. Po dobu niekoľkých nocí máva čoraz silnejšie pocity, že sa v jeho drobnom kumbále nachádza duch. Posťažuje sa s tým mamine Vere, ktorá sa ho pokúsi upokojiť svojou prítomnosťou, no pocit prezencie paranormálnej entity nikdy neodíde. Na Sama je toho už príliš. Jeho rodičia sa rozvádzajú a hororové momenty ho zo stresu určite nevytrhnú.

Sam tak začne dúfať v najlepší možný scenár a to taký, že ide o dobrého ducha, ktorý nechce nikomu čo i len pokriviť vlások na hlave. Lenže raz v noci Sam naberie odvahu a pokúsi sa s bytosťou v tmavej miestnosti porozprávať, čím vyprovokuje šialený hororový kolotoč, ktorého svedkom sa stanú aj jeho rodičia Vera a Ray.

Nejde však o klasickú nadprirodzenú bytosť. Ide o manifestáciu rodinného desivého tajomstva, ktoré potichu ničí vnútorné vzťahy už niekoľko rokov. Sam potrebuje poznať odpovede a mysteriózna tmavá entita využije všetky hrozivé prostriedky k tomu, aby ukázala pravú tvár rodičov. Tajomstvo, ktoré umŕtvuje celú rodinu, začne vychádzať na povrch a že si so sebou vezme aj obete je viac než isté.

The Atoning je len druhým celovečerným filmom režiséra Michaela Williamsa. Jeho prvým počinom je sci-fi dráma OzLand z roku 2014. So svojim hororom The Atoning získal dve ceny „Najlepší žánrový film“ a „Najlepší film z Mississippi“ na filmovom festivale Tupelo v roku 2017. V tom istom roku na Magnolia Independent Film Festival získal cenu samotný režisér za najlepší domáci talent.

Vo filme si zahrali Virginia Newcomb, Cannon Bosarge a Michael LaCour.

The Atoning z produkcie Shendopen Productions vyjde 5. septembra tohto roku na DVD a na VOD.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: