Klaun si s vami zahrá vražednú hru v dánskom horore Finale

Chcete si zahrať hru?

Tento mesiac sme tu mali horory The Cabin zo Švédska a Christmas Blood z Nórska, škandinávsku trojicu dnes uzatvárame dánskym filmom Finale od režiséra a scenáristu Sørena Juul Petersena. Ten sa svoj režisérsky debut rozhodol postaviť na románe Finale dánskeho autora hororov Steena Langstrupa, ktorý vyšiel v apríli tohto roku a v máji v anglickom preklade od 2 Feet Entertainment.

Horor Finale je podľa autora inšpirovaný klasikami Texas Chainsaw Massacre, Saw, Hostel a sleduje tichý okraj Dánska, konkrétne drobné mestečko, ktoré na jeden deň totálne zmĺkne kvôli finále Majstrovstiev sveta vo futbale. Národ vypne na jeden celý deň. Netýka sa to však všetkých, Agnes a Belindu čaká cintorínska šichta na malej benzínke. Obe vedia, že ich nepostretne nič zaujímavé, a už vôbec nie zákazníci. Agnes, študentka psychológie, svoj prázdny pracovný čas využije na dopísanie dizertačky. Belinda sa pre zmenu pokúsi otravovať svojho frajera Kennyho. Štandard, nič nové.

Nič nové až do osudového momentu, kedy sa Agnes a Belinda stanú súčasťou vražednej hry. Svetlá zhasnú, kamery upriamia svoje pohľady na nové obete, diváci pred obrazovkami sa uvelebia a The Ringmaster v klaunovskom obleku odštartuje vlastné finále. Čo ich čaká nevedno, no víťaz môže byť len jeden.

Finale je od režiséra Sørena Juul Petersena. Vo filme si zahrali Anne Bergfeld, Karin Michelsen, Damon Younger, Freya Møller-Sørensen, Mads Koudal, Niels Rasmussen, Kristoffer Fabricius a iní.

Horor je z produkcie Frightgeist Film a vyšiel na VOD cez dánsku platformu Blockbuster 25.11.2018.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagáty: