Príchod Satana a nemŕtvych templárov v novom talianskom horore

Templári a taliansky horor.

Aj keď templári boli ochrancovia Kristovi, v talianskom horore Curse of the Blind Dead sa v 13. storočí nájde skupina templárov, ktorá uctieva „druhú stranu“. Nejde však len o nasilu tlačený blud režiséra Raffaelea Picchia, veď aj oficiálny dôvod Filipa IV. z 13. októbra 1307 pre rozpad Radu templárov a zatknutie členov bol práve Bafomet, ktorého údajne uctievali a Bohu sa obrátili chrbtom.

Táto skupina templárov mala na pláne vykonať šialený okultný rituál za nedobrovoľnej účasti slepej ženy a novorodeniatka. Satan ich mal za túto ceremóniu obdariť večnou ochranou. Bohužiaľ, pri čine ich pristihnú miestni obyvatelia a za hriešny cirkus ich odmenia upálením. Pred tým im však templári sľúbia, že poznačení smrťou sa vrátia z hrobov a pomstia sa celej dedine.

Prísaha sa však naplní až o niekoľko storočí neskôr. Svet postihne katastrofa a v post-apokalyptickej zničenej civilizácii akoby zanikne viera. Teda až na šialenú sektu, ktorej vodca verí, že sám Pán temnoty príde na Zem a prinesie konečný raj. K životu privedení nemŕtvi templári nielenže majú chuť na krv a zaživa vytrhnuté chrbtové kosti, no rovnako bažia po nedokončenom rituále. K tomu však potrebujú nájsť vhodnú tehotnú ženu. Podarí sa vyhliadnutej rodičke Satana a jej otcovi prežiť satanskú krížovú výpravu?

Film zrežíroval a napísal Raffaele Picchio (The Blind King, 2016), ide však o príbeh inšpirovaný poviedkami „El monte de las ànimas“ a „La cruz del diablo“ od legendárneho španielskeho básnika a spisovateľa Gustava Adolfo Bécquera. Na scenári spolupracovali Francesco H. Aliberti, Lorenzo Paviano, Alessandro Testa a Amando de Ossorio. Vo filme si zahrali Francesca Pellegrini, Bill Hutches, Aaron Stielstra, Alice Zanini, Jennifer Mischiati, Douglas Dean, Gloria D’Osvaldo, Micky Ray Martin a Giulia Anna Nacca Kapelanczyk.

Curse of the Blind Dead je z talianskej produkcie Mafarka Films a vyjde začiatkom roku 2019.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: