Škola mŕtvych duší sa ukazuje v novom traileri

Hurá do školy.

Spomínate si na horor The School? Venovali sme mu už dva články a to v máji a v auguste minulého roku. Zaujal nás hlavne svojim úžasným vizuálom. Tento rok ho však už konečne čaká svetová premiéra na festivale Monster Fest Travelling Sideshow, ktorý sa bude konať 27. júla v GU Film House Adelaide v Austrálii. Čo je samozrejme symbolické, kedže ide o režisérsky debut Austrálčana Storma Ashwooda.

K tejto udalosti vyšli v krátkom časovom úseku dva trailery, takže sa na film môžete dôkladne naladiť. Kým sa však k trailerom dostaneme, pripomeňme si o čom The School vlastne je:

„Osobným peklom si prechádza Dr. Amy Payne , šikovná doktorka, ktorá obrovskú porciu svojho života venovala pacientom na pohotovostnej službe. Vlastný manžel jej vyčítal, že sa dostatočne nevenuje jemu i synovi Davidovi a práve to ju momentálne hryzie najviac. Jej syn totiž leží v kóme po nehode pri jazere.

Od tohto incidentu ubehol už rok, no Amy odmieta vzdať boj o život svojho syna. Nadriadený Dr. Wang jej pravidelne pripomína, že je jednoducho čas dať Davidovi zbohom, ale Amy nestráca nádej. Pri jeho lôžku je takmer neustále a rovnako pravidelne mu číta príbehy z knižiek.

Situácia sa dramaticky zmení v momente, keď sa Amy prebudí z nočnej mory do desivej opustenej školy. V nej bude musieť bojovať s démonmi svojej minulosti a s neživými deťmi, ktoré si na ňu pripravia niekoľko nepekných prekvapení. Časť nemocnice, v ktorej pracuje Amy a leží jej syn, bola pred viac než 100 rokmi škola. Škola, ktorá záhadne a tragicky vyhorela.

Táto škola jej však môže dať via, ako len hororové zážitky. Niekde v budove školy sa nachádza odpoveď na stav jej syna. Kto vie, možno aj on samotný.”

Ako sme spomenuli v úvode, The School je režisérskym debutom Austrálčana Storma Ashwooda, ktorý kladie obrovský dôraz na vizuálne stvárnenie hororu. Dokazujú to nielen masky, ale aj samotná lokalita. Film sa totiž natáčal v Gladesville Mental Asylum, čo je najstaršia psychiatrická liečebňa v Austrálii, známa pre mnohé kruté medicínske experimenty. V jej okolí sa nachádza viac ako tisíc neoznačených hrobov.

Vo filme si zahrali Megan Drury, Nicholas Hope, Milly Alcock, Jack Ruwald, Will McDonald, Texas Watterston, Alexia Santosuosso, Leah Ashwood a ďalší.

The School je z produkcie Bronte Pictures, Lunar Pictures , The Backlot Films a premiéru si odbije na spomínanom festivale Monster Fest Travelling Sideshow už 27. júla.

Druhý trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=7-h8vGsB_XE

Prvý trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: