Hororové fotografie, z ktorých mrazí. Projekt KarneWall sa ukazuje vo videu

Prichádza KarneWall hororu.

Ak ste sa s menom Peter Murín ešte nestretli, je dosť pravdepodobné, že ste sa platonicky zamilovali minimálne do jednej z jeho fotografií. Peter Murín je totiž priekopníkom hororovej fotografie na Slovensku a za viac ako štyri roky pôsobenia pod značkou C39Art si vybudoval silnú pozíciu na trhu. Nielenže ste jeho tvorbu mohli vidieť na českom HorrorCone, no jeho diela ste mohli nájsť aj vo významných magazínoch Eye Photo, Dark and Beauty či v slovenskom ePhoto.

Najväčší úspech zožal so svojim projektom „Kreatúry“, ktorý ho dostal na výstavy v mnohých slovenských a českých mestách. Čo P. Murína robí výnimočným je jeho vlastná tzv. skladaná kompozícia a vlastnoručná tvorba masiek. Kedže nie je priveľkým fanúšikom prehnaného photoshopu, rekvizity a pozadie pre jednotlivé fotografie si pripravuje vopred a sám.

Značná časť jeho inšpirácie pochádza z povolania. Peter Murín pracuje na oddelení Patológie a Súdneho lekárstva a práve fotenie a tvorba masiek sú jeho duševnou očistou. Nečudo, že sa venuje temným a hlbokým témam.

Inak tomu nie je ani v prípade jeho najnovšieho projektu, ktorý nesie názov KarneWall. Okrem sprievodného videa sú jeho súčasťou čisto portrétne fotografie s vlastnoručne vyrobenými maskami. Cez tieto fotografické diela ponúka pohľad na smrť, mentálne zdravie a temné ľudské vlastnosti.

Sprievodné video sa natáčalo v apríli a k dispozícii je už teraz. Výstavu fotografií si budete môcť pozrieť 13.09 na radnici v Lučenci a neskôr 28.10 na radnici v Banskej Bystrici. Termíny pre Bratislavu, Detvu a Prešov sú ešte vo fáze príprav. Peter Murín však plánuje obehať väčšinu Slovenska na budúci rok.

V každom prípade si pár fotografií môžete pozrieť v tomto článku, vrátane videa KarneWall.

Petra Murína (C39Art) vrátane jeho temných fotografií môžete nájsť na Instagrame, Facebooku a webovej stránke.

Video:

Fotografie KarneWall:

Ostatná tvorba: