Ázijský gotický horor The Housemaid vás pohostí duchom zosnulej manželky

Pomstychtivé duše prídu strašiť v horore The Housemaid.

Niekedy láska jednoducho zato nestojí. A už vôbec nie láska k osobe, ktorej partnerka spáchala samovraždu utopením. Na tom jednoducho niečo nesedí.

Minimálne takéto morálne životné ponaučenie ponúka horor The Housemaid, v originále Cô Haû Gaí. V ňom sa tvrdo pracujúca sirota Linh vydá načať nový život do Francúzskej Indočíny, čo bolo v minulosti územie patriace francúzskej koloniálnej ríši. Presne tak, dej filmu sa odohráva v dávnych časoch, konkrétne v roku 1953.

Linh príde pracovať do panského sídla vedľa kaučukovej plantáže, ktorej majiteľom je kapitán a biznismen Sebastien Laurent. Jej pracovnou náplňou je starať sa o poriadok všetkých priestorov, čo jej nerobí problém. Prostredie je plné atmosféry a sídlo je honosne nádherné. Sem-tam síce počas noci započuje záhadné kroky, no neprikladá tomu veľkú váhu.

Jej nový život naberie celkom rýchlo nečakaný smer. Kapitán Laurent sa zranený vráti domov a o jeho zdravie i blaho sa s radosťou začne starať ona. Práve táto nežná pracovná náplň zmení ich profesionálny vzťah na omnoho intímnejší. Stane sa nevídané a obaja sa do seba navzájom zamilujú. Táto láska začne prekážať Camille, bývalej a zosnulej manželke Laurenta. Keď si bol kapitán Laurent plniť svoje povinnosti, jeho Camille to veľmi ťažko znášala. A to až tak, že jej prišlo jednoduchšie sa utopiť v jazere, než trpieť nekonečnú samotu.

Jej ubolená duša vzíde z jazera, aby sa pomstila svojmu kedysi manželovi a zabránila tak vzťahu, ktorý nahrádza ten ich. Duch Camille nie je to jediné, čo duchovne kráča po pozemku. Sídlo totiž obklopujú duše mŕtvych pracovníkov plantáže, ktorých Laurent zdieral z kože.

Horor The Housemaid (Cô Haû Gaí) je debutovým počinom režiséra Dereka Nguyena. Vo filme si zahrali Kate Nhung, Jean-Michel Richaud, Kim Xuan, Svitlana Kovalenko, Rosie Fellner a Kien An.

The Housemaid (Cô Haû Gaí) je z produkcie HK Film a CJ Entertainment. Film vyšiel vo Vietname už v roku 2016, no len tento rok festivalovo brázdil krajiny ako sú Austrália, USA, UK či Írsko. Na Blu-ray a DVD vyjde 19. februára v budúcom roku. Bude tak jednoduchšie dostať sa k vlastnej kópii. Nájdete ju aj na Amazone.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: