Halucinogénny kokteil s príchuťou hororu na stanici Adult Swim

Rozum je lož.

Kde sa skrýva pravda našej reality? Ako si líši od subjektívnej pravdy individuálnych kognitívnych zábleskov limitovaného pochopenia? Leží skutočnosť v každom nadýchnutí a naplnení pľúc farbami spomienok alebo oddychuje v otvorených čiernych dlaniach nočných môr? Nájsť odpoveď v spleti bizarnosti, blúznenia a ranných pohľadov do zrkadla je náročné, no fetišizácia pravdy je len ďalším klamom. Prístup k hrobu oslobodenia nemá každý, no stanica Adult Swim vám daruje drobnú šifru, vďaka ktorej nájdete cestu k osvieteniu.

Ak máte pocit, že prvý odsek je jeden veľký pseudointelektuálny grc bez jedinej logiky, tak máte pravdu. Ono bolo totiž vcelku náročné opísať mini-sériu The Shivering Truth od Vernona Chatmana. Oficiálna synopsa znie ešte šialenejšie, no je rovnako vágna. V konečnom dôsledku ide o drobný seriál, ktorého epizódy majú trvať približne 11 minút a cez obrazovku do vás natlačia halucinogénny kokteil. Metafory, symbolizmus a logika bdelých snov. Skrýva sa v nich pravda, poznané a ignorované, no minimálne šialené, desivé a vďaka stop motion animácii aj obdivuhodné.

Ono, väčší zmysel to bude dávať každému, kto pozná meno Vernon Chatman. Tvorca seriálov Xavier: Renegade Angel a Wonder Showzen je šialenec, a možno aj na drogách. Do The Shivering Truth sa mu podarilo dostať hlasy hercov Michaela Ceru a Jonaha Hilla.

The Shivering Truth si odbije premiéru o polnoci 09.12.2018 na Adult Swim.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=qx9myMvBRFg

Zábery z traileru: