Preskočiť na obsah

Vyšiel trailer na To: Kapitola II

Tancujúci klaun sa vracia.


Zlo sa vracia do mestečka Derry v štáte Maine každých 27 rokov a po zdanlivej výhre v nevinných českých časoch sa Klub Smoliarov opäť vracia do svojej nočnej mory. Vieme, že tieto riadky totálne ignorujete a už ste dávno na konci článku, hľadajúc trailer. Nezazlievame vám to, my by sme robili to isté. V každom prípade si pre poriadok povieme čo to aj o filme.

Prvá časť filmovej adaptácie Kingovho románu It (To) v roku 2017 celosvetovo zarobila cez 700 miliónov amerických dolárov a prekonala vtedajší rekord najúspešnejšieho hororového filmu The Exorcist. I keď sa názory na spracovanie mohli líšiť, v roku 2017 nebolo jediného človeka, ktorý by o veselom klaunovi Pennywisovi nepočul. Druhá časť s priamočiarym pomenovaním It: Chapter II (To: Kapitola II) príde už tento september a milovaných hrdinov sympatického Klubu Smoliarov hodí do šialene desivých vôd mesta Derry. Tentokrát už dospelí sa budú musieť pozrieť hororovej minulosti do očí a zopakovať to, čo sa im zdanlivo podarilo pred dlhými 27 rokmi.

Druhú kapitolu opäť zrežíroval Andy Muschietti podľa scenára Garyho Daubermana (It, Annabelle: Creation, The Nun). Dospelákov si vo filme zahrali Jessica Chastain, James McAvoy, Bill Hader, Isaiah Mustafa, Jay Ryan, James Ransone a Andy Bean. Detský Klub Smoliarov tradične stvárnili Jaeden Martell, Wyatt Oleff, Jack Dylan Grazer, Finn Wolfhard, Sophia Lillis, Chosen Jacobs a Jeremy Ray Taylor. Bill Skarsgård je opäť klaunom Pennywisom.

It: Chapter II (To: Kapitola II) je z produkcie New Line Cinema, Vertigo Entertainment/Rideback Production a vyjde v slovenských a českých kinách 05.09.2019 cez Continental Film a Vertical Entertainment.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: