Duchovia v opustenej nemocnici v horore Satu Suro

Ďalší duchovia z Indonézie.

Adinda a Bayu tvoria mladý manželský pár v očakávaní narodenia prvého syna. Adinda je v pokročilom štádiu tehotenstva a vysnívaný moment držania svojho novorodeniatka v náručí sa rapídne blíži. Tá chvíľa je tak blízko, že Bayuov odchod na pracovné stretnutie v meste obkolesuje atmosféra nervozity.

Ukáže sa, že celkom oprávnene. Bayua na pracovnom mítingu vyruší telefonát od svojej manželky. Začala mať silné a časté kontrakcie. Dieťa sa pýta na svet a bolo by ideálne, ak by sa dvojica dočkala kvalitnej zdravotnej starostlivosti v nemocnici. Bayu preto vyštartuje, manželku hodí do auta a nájde najbližšiu nemocnicu. Volá sa Kasih Hati, vyzerá útulne a moderne. Adindu odprevadí a po rade od lekára sa vráti domov po drobnosti, na ktoré počas akčného stresu zabudol. Adinda má totiž ešte čas.

Keď sa Bayu vráti do nemocnice, nájde prázdnu budovu ošľahanú plameňmi. Nechápe. Pred chvíľou do tej istej budovy zaviezol svoju tehotnú manželku. Miestni obyvatelia mu vysvetlia, že pred 10 rokmi táto nemocnica zhorela a tragicky v nej zahynul personál i pacienti. Čo sa deje?

Počas tehotenského ošiaľu obaja pozabudli na to, že je Satu Suro. Ide o prvý deň mesiaca Suro v Jávskom kalendári. Sprevádzajú ho viaceré desivé ľudové legendy. Tento deň totiž patrí duchom a supernaturálnym silám. Bayu a Adinda sa ocitnú v centre hororu, na ktorý nikdy nezabudnú.

Horor Satu Suro zrežíroval Anggy Umbara. Zahrali si v ňom Dimainkan Oleh, Citra Kirana, Nino Fernandez a Alexandra Gottardo.

Film je z produkcie Umbara Brother Films, Pichouse Films (MD Pictures) a vyjde 07.02.2019.

Trailer:

Zábery z filmu: