Bezhlavý ‚Zelený rytier‘ s vami spraví mysterióznu dohodu v novom filme od A24

Zelený rytier zo 14. storočia konečne vo filme.

Stáročia stará legenda ožíva.

To by nebolo štúdio A24, keby nám neprinieslo odvážny, bizarný a lákavý projekt. Film Zelený rytier (The Green Knight) je inšpirovaný básňou Sir Gawain a Zelený rytier (Sir Gawain and the Green Knight) zo 14. storočia.

Príbeh je o Gawainovi, rytierovi z Artušovho okrúhleho stola, ktorý príjme výzvu od mysteriózneho a legendárneho Zeleného rytiera, akéhosi sudcu charakteru, odvahy a lojality rytierov. Gawaina vyzve, aby ho zasiahol svojim mečom najsilnejšie, ako len vie. Cenou výzvy je však to, že Zelený rytier sa presne o jeden rok a jeden deň dostaví a úder opätuje. Gawainovi sa podarí Zelenému rytierovi odťať hlavu, no on si ju len zdvihne a pripomenie mu druhý koniec dohody. Gawaina tak čaká jednoročná púť sebapoznania, pokým mu nevyprší čas a Zelený rytier si nepríde nárokovať úder svojou sekerou…

Film napísal a zrežíroval David Lowery (Ghost Story). zahrali si v ňom Dev Patel, Alicia Vikander, Joel Edgerton, Sean Harris, Kate Dickie, Sarita Choudhury, Barry Keoghan a Ralph Ineson.

Zelený rytier (The Green Knight) je z produkcie A24, BRON Studios, Sailor Bear a vyjde v amerických kinách 30. júla 2021 vďaka A24. O distribúcii u nás zatiaľ nie sú dostupné žiadne informácie.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *