Charismata je vizuálne nádherný surreálny horor plný paranoje

Vo filme Charismata sa s detektívkou zahrá sériový vrah i jej vlastná myseľ.

Rebecca Faraway je nováčik vo svojom policajnom oddelení a okrem klasického dobráckeho šikanovania sa dočká surového opovrhovania nielen pre jej neskúsenosť, ale i pre jej pohlavie. Policajné prostredie nie je vždy príjemné a Rebecca je nútená nasadiť silácku masku a kráčať ďalej za svojim kariérnym snom.

Celá situácia sa skomplikuje v momente, keď hlavného podozrivého v prípade sériových rituálnych vrážd pohltí príliš osobný záujem o mladú vyšetrovateľku. Zacíti neskúsenosť a ako správny predátor sa pustí do hry s Rebeccou. Tá tak okrem vyšetrovania surových vrážd bude musieť bojovať so sériovým vrahom, ktorý je vždy dva kroky vopred a zároveň doslova dva kroky od nej.

To však nie je všetko, s Rebeccou sa začne zahrávať myseľ, keď ju začne v náručí drviť paranoja a realita príliš bizarná na to, aby sa skutočne odohrávala. Rebecce ide o kariéru, jej vlastný život a dušu samotnú. Podarí sa jej vyvliecť zo spleti desivej šialenosti, dolapiť vraha a získať zaslúžený rešpekt?

Hra na mačku a myš sa odohráva v ponurom a cynickom Londýne, no stále v nádhernom vizuáli a v napínavej štruktúre, ktorá pripomína Fincherov film Se7en (1995) a Polanskeho Appartment trilógiu Repulsion (1965), Rosemary’s Baby (1968) a The Tenant (1976).

Film Charismata zrežírovali Andy Collier (The Seventeenth Kind, Fairytale) a Toor Mian (The Milky Way, The Sky in Bloom). Spoločne spolupracovali na krátkych filmoch The Seventeenth Kind, The Milky Way, či The Sky in Bloom. O scenár sa taktiež postaralo to isté duo.

V Charismata si zahrali Sarah Beck Mather, Jamie Satterthwaite, Andonis Anthony, Johnny Vivash, Ross Mullan, David J. Peel, Ethan Chapples, Nicole O’Neill, Sean Knopp, Ryan Spong a Dean Roberts.

Film je z produkcie Loose Canon Films a dátum vydania ešte nie je známy. Pravdepodobne to však bude ešte tento rok.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: