Preskočiť na obsah

Pakt s temnými silami pretransformuje sesterskú rivalitu na čistú šialenosť v horore ‚Nocturne‘

Mať potenciál nie je všetko.

Ak ste čítali predchádzajúce články, tak informácia o spolupráci Amazon a produkčnej spoločnosti Blumhouse cez Blumhouse Television pre vás nie je nová. Ak nemáte poňatia o čom je reč, tak vám absolútne stačí vedieť toľko, že produktom tejto spolupráce je antológia 8 hororových filmov, ktoré budú postupne vychádzať pod názvom „Welcome to the Blumhouse“.

Počas prvých dvoch októbrových týždňoch sa na streamovacej platforme objavia prvé 4 filmy. O 2 sme už písali a nájdete ich na tomto odkaze.

Teraz sa pozrieme na zatiaľ asi najzaujímavejší počin Nocturne od Zu Quirke, pre ktorú ide o celovečerný režisérsky debut.

Príbeh sleduje tichú, plachú no talentovanú študentku a pianistku Juliet. Jej absolútnym opakom je jej dvojička Vivian. V umeleckej akadémii je hviezdou, ktorú každý pozná, rešpektuje a považuje za jeden z najväčších talentov, aké kedy kráčali po chodbách školy.

Juliet už nebaví byť v neustálom tieni jej sestry a jej túžbe všetkým ukázať, že je lepšia než ona, sa naskytne morbídna príležitosť. Po záhadnej a tragickej smrti najtalentovanejšej študentke Moiry Wilson, sa Juiet podarí nájsť jej zápisník o hudobnej teórii.

Vďaka nemu sa naozaj stane omnoho lepšou umelkyňou. Schopnosti však nie sú tým jediným, čím si prejde transformáciou. Juliet chce byť lepšia než jej sestra a v tom jej nebude nikto a nič stáť. Súrodenecká rivalita sa premení na odporný, tragický a krvavý šport.

Vo filme Nocturne si zahrali Madison Iseman, Sydney Sweeney, Asia Jackson, John Rothman, Brandon Keener a Rodney To.

Nocturne ako súčasť “Welcome to the Blumhouse” vyjde 13. októbra na Prime Video.

Trailer:

Plagát:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *