Preskočiť na obsah

Blízke stretnutie tretieho druhu? Dokument prezradí pravdu

Blízke stretnutie tretieho druhu alebo niečo úplne iné?

Veríte na mimozemšťanov? Táto otázka má vždy rozličné odpovede, no málokto je ochotný s presvedčením tvrdiť, že v tak nepredstaviteľne obrovskom priestore s rovnakými prísadami na život jednoducho nie je šanca na vznik inteligentného života. V tomto bode ide už len o filozofické debaty, či sa môže jednať o mikroorganizmy alebo šišaté hlavy.

No sú aj takí, ktorí sú presvedčení o tom, že mimozemské civilizácie nás sprevádzajú od čias našej existencie. Nielenže nás sledujú z oblohy a občas vydupú umenie do polí, no podľa všetkého nám postavili aj pyramídy.

V každom prípade, história je plná údajných spozorovaní mimozemských lodí, či samotných ufóncov. Stačí spomenúť Roswell či Los Angeles a nejednému sa objavia vzrušené iskričky v očiach. No jedno slávne neslávne stretnutie s údajným mimozemšťanom má aj Západná Virgínia, resp. mestečko Flatwoods.

Píše sa 12. september roku 1952 a dvaja bratia vo svojich detských rokoch na večernej oblohe spozorovali žiarivý objekt, ktorý sa rútil k zemi. Okamžite utekali za svojou matkou, ktorá zalarmovala ďalšie staršie miestne deti a spoločne sa vybrali na miesto dopadu. Tam zbadali „pulzujúcu guču ohňa“, ktorú sprevádzala zvláštna hmla spôsobujúca podráždenie očí a nosa.

To však nebolo všetko. Podľa spovedí miestnych obyvateľov totižto viacerí uvideli aj entitu ako z iného sveta. Bola vysoká takmer 2 metre, nosila zelenú sukňu, mala dlhé ruky, tvár vo forme esa a oblasť neľudských očí žiarila načerveno. Niekoľkí svedkovia boli neskôr hospitalizovaní. Boleli ich hrdlá, oči a zvracali.

Odvtedy sa tejto kreatúre hovorí Monštrum z Flatwoods, no čo sa skutočne udialo?

Dozviete sa v apríli budúceho roku, kedy vyjde dokumentárny film The Flatwoods Monster: A Legacy of Fear od Setha Breedlova (The Mothman of Point Pleasant) z produkcie Small Town Monsters.

Vo filme sa rozrozprávajú dvaja pôvodní svedkovia a nadobro spečatia pravdu, ktorú 12. septembra v roku 1952 uvideli na vlastné oči. Aby sme však boli objektívni, skeptickí vyšetrovatelia a letecká zložka USA v roku 2000 dospeli k záverom, že ponad Západnú Virgíniu 12. septembra 1952 preletel meteorit a dopadol do rieky Elk, nachádzajúcej sa len 18 km od Flatwoods. V ten večer boli rovnako zdokumentované videnia červených blikajúcich svetiel. Išlo o navigačné/hazardné svetelné upozornenia na lietadlách.

Čo sa týka zvláštnej kreatúry, racionálne vysvetlenie smeruje k sove. Opis pohybu bytosti, nekonzistentný opis rúk a „esoidná“ hlava ukazujú na tohto okrídlenca. Červenými tónmi v očiach entity mohli byť odrazy svetelných upozornení a spomínaná zelená sukňa bola jednoducho listnatá príroda. Náhle ochorenie svedkov nieslo symptómy hystérie.

Či už išlo o ufónca alebo o sovu, jasné je to, že Monštrum z Flatwoods žije v podobe legendy, ktorá sa stala identitou mesta.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: