Preskočiť na obsah

Satanský príbeh o hriechoch a kresťanstve vo filme od Jamesa Quinna

Nádherná kontroverznosť v podobe The Temple of Lilith.

Ak ste pravidelný návštevník nášho webu, tak meno James Quinn a produkčná spoločnosť Sodom & Chimera Productions vám niečo určite hovoria. Bodaj by aj nie, táto šialená spolupráca je zodpovedná za tie najkontroverznejšie, najšialenejšie a vizuálne nádherné produkcie, ktorých je už dokopy osem.

Jamesa Quinna sme spomínali dvakrát a to ohľadom filmu Flesh of the Void.  Ak vám táto príťažlivá desivosť ušla, jednoznačne kliknite sem a pokochajte sa nádherným vizuálom. Trailery v článku však nie sú vhodné pre osoby mladšie ako 18 rokov. Tentokrát to myslíme smrteľne vážne.

Odvtedy ubehla nie tak dlhá chvíľa a James Quinn nám tentoraz prináša krátky film The Temple of Lilith. Ide o spin-off ďalšieho krátkeho filmu z produkcie Sodom & Chimera Productions s názvom Sulphur for Leviathan. Tento 13 minútový krátky film o mníške zažívajúcej zakázané pocity a túžby vyjde až v roku 2018. No The Temple of Lilith má svoje nepopierateľné čaro, ktoré je len dôkazom talentu Jamesa Quinna a celej produkčnej crew v Sodom & Chimera Productions.

The Temple of Lilith je krátky filmík o matke temnoty a údajne prvej ženy po boku Adama Lilith, ktorá po finálnej bitke s Bohmi nespravodlivosti povstane a začne zbierať úrodu smrteľných hriechov. Tým sa pokúsi ukončiť holokaust spôsobený všetkými svätými, ktorí sa náboženskými prostriedkami silou mocou snažili o zotročiť Lilithin druh. Na svojej ceste temnoty však stretne Bafometa a spoločne započnú nadvládu ich hriešnych duší. Ide tak o krásny satanský príbeh rozpadu kresťanstva.

Tento arthouse horor s grindhouse prvkami bol natočený na 16 mm film. Originálnu vizuálnu atmosféru dotvára hudba zoskupenia Musica Non Grata a doom metalovej kapely Dopethrone.

Ako sme už niekoľkokrát spomínali, ide o film od režiséra Jamesa Quinna a je z produkcie Sodom & Chimera Productions. Vo filme si zahrali Hex Suicide, Blade Amodio a Justin Ewing 

Film:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: