Preskočiť na obsah

Čistokrvný horor za sprievodu hudby od Anderwelt

Trinity of Decay je fúzia všetkého hororového.

Nemáme problém priznať sa k našej láske k tvorbe režiséra Jamesa Quinna a produkčnej spoločnosti Sodom & Chimera Productions. Písali sme o filme Flesh of the Void, krátkom filmíku The Temple of Lilith a veľmi pozorne sledujeme krátkometrážny projekt Sulphur for Leviathan. Tvorba J. Quinna a vôbec celej produkčnej spoločnosti je vizuálne úžasne originálna, plná symboliky, metafor a pracuje s kontroverznými témami. To sú prísady úspešného indie resp. arthouse hororu.

Ak Jamesa Quinna poznáte vďaka nášmu webu, možno vám ušiel ešte originálnejší projekt v spolupráci s rakúskou Post/Doom metalovou kapelou Anderwelt, ktorej vyšiel debutový album Schattenlichter v roku 2015. Kapela mala pripravenú pieseň Trinity of Decay a za režisérskej podpory Jamesa Quinna vypustila do éteru krátky takmer 14 minútový hororový hudobný film s rovnakým názvom.

Hudba kapely Anderwelt skvele dopĺňa desivý a surreálny vizuál z dielne Sodom & Chimera Productions. Tieto dva elementy spoločne vytvárajú nezabudnuteľný a nočné mory vyvolávajúci zážitok, ktorý obohatí všetky vaše zmysly. Ak náhodou nie ste fanúšikmi metalu, nedopustite sa chyby a jednoznačne si nenechajte ujsť toto symbolizmami pretkané audiovizuálne dielo.

Samotný film Trinity of Decay resp. Anderwelt- Trinity of Decay je o mladej žene bojujúcej s mužom v zobákovitej maske charakteristickej hlavne pre európskych doktorov počas globálnej pandémie zrejme pľúcneho moru. Táto pandémia, známa ja pod menom Čierna smrť, vypukla v polovici 14. storočia a choroba si svoje obete nachádzala až do 18. storočia.

Trinity of Decay tak vypráva príbeh emocionálneho útlaku cez desivé, kruté a surreálne vyzobrazenia, ktoré prežíva uväznená a psychicky zničená žena. Tá mysľou zablúdi do tmavého lesa, kde bude musieť bojovať so svojimi démonmi a mužom v maske. Viac skutočne nechceme prezradiť, pozrite si tento hudobný film a skúste si v hlave vytvoriť vlastné vysvetlenie.

Film Trinity of Decay je, ako sme spomínali, od kapely Anderwelt, režiséra Jamesa Quinna a produkčnej spoločnosti Sodom & Chimera Productions. Zahrali si v ňom Heike Kotsios, Ralph Saml, Larissa Fiedler, Andreas Pilsi a iní.

Verte nám, film stojí zato.

Film:

Zábery z filmu:

Plagát:

 

Značky: