Očakávaný horor ‚Candyman‘ s oficiálnym slovenským trailerom. V našich kinách už na jeseň

Očakávaný horor 'Candyman' sa dostane do slovenských kín už na jeseň.

Candyman, Candyman, Candyman, Candyman, Candyman…

Slovenské a české kiná sa na jeseň predsa len dočkajú áčkového hororového titulu. Candyman, spirituálne pokračovanie klasiky z roku 1992, mal pôvodne vyjsť v júni. Universal sa rozhodlo premiéru posunúť na hypoteticky pokojnejší októbrový dátum v USA. Dnes vyšiel oficiálny slovenský a aj český trailer od distribútora Forum Film, potvrdzujúci premiéru stanovenú na 15. október tohto roku..

Candyman, horor z roku 1992 voľne založený na poviedke The Forbidden od Clivea Barkerapatrí medzi najikonickejšie žánrové filmy a najvýznamnejšie slashery. Príbeh odohrávajúci sa v bytovej výstavbe Cabrini-Green v Chicagu divákom predstavil nezabudnuteľnú legendu o desivom Candymanovi s hákom namiesto ruky, ktorý si príde po život každého, kto jeho meno vysloví päťkrát pred zrkadlom.

Po obrovskom úspechu vyšli ešte ďalšie dva filmy; Candyman: Farewell to the Flesh (1995) a Candyman: Day of the Dead (1999). Na jeseň vyjde Candyman zasadený do súčasnosti. Projekt mal pod palcom držiteľ Oscara Jordan Peele, známy pre hororové filmy Get Out (Uteč) a Us (My).

Pripomeňme si príbeh.

Sídliská v bytovej výstavbe Cabrini-Green odjakživa dýchali šialenou legendou o supernaturálnom vrahovi Candymanovi, ktorého stačilo pozvať päťnásobným vyslovením jeho mena pred zrkadlom.

Dnes je však už všetko inak a kedysi chudobné štvrte vybudované pre sociálne slabšie obyvateľstvo prešli masívnou gentrifikáciou. Na ich miestach vyrástli moderné apartmány obývané generáciou Y. Do jedného takého luxusného bytu sa nasťahoval výtvarný umelec Anthony spolu so svojou priateľkou a úspešnou riaditeľkou galérie Briannou.

Keď Anthony stretne Williama, muža pamätajúceho si temnú minulosť Cabrini-Green, dozvie sa pravdu o hororovej legende Candymana. Keďže Anthony nezažíva najlepšie obdobie svojej kariéry, rozhodne sa v tvorbe umenia inšpirovať práve desivou miestnou legendou. Tým však do svojho sveta pozve horor, na ktorý sa súčasnosť snažila zabudnúť.“

Film zrežírovala Nia DaCosta a scenár dali dohromady Jordan Peele Win Rosenfield. Vo filme si okrem iných zahrali Yahya Abdul-Mateen II, Teyonah Parris, Tony Todd, Nathan Stewart-Jarrett, Colman Domingo a ďalší.

Candyman je z produkcie Monkeypaw Productions, MGM a vyjde 15.10.2020 v kinách na Slovensku a v Česku vďaka Forum Film.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *