Preskočiť na obsah

Tínedžeri verzus zombíci vo filme Dead Shack

Deti sa postavia zombíkom v horore Dead Shack.

Ak na niektorom projekte vidieť, že sa k nemu tvorcovia stavali s láskou a rešpektom, tak ide jednoznačne o Dead Shack. Peter Ricq už ako dieťa sledoval horory v ktorých sa miešali farby strachu, komédie a napätia. Svoju sen zaspomínať si s R ratingom na svoje časy nevinnosti sa mu konečne splnil.

Dead Shack odprezentuje príbeh o rodine cestujúcej za oddychom na chatrč. Nejde však o žiadnu peknú a zachovalú chatku. Otec ju zohnal z Craigslistu, nachádza v lesnatom chaose a podľa samotného kupca predstavuje zvýšené riziko úmrtia zavineného cudzou osobou. Svojskí rodičia si chcú voľnejší čas aspoň trochu užiť a tak sa smelo pustia do ochutnávania spoločného času.

Zatiaľčo sa rodičia venujú sami sebe, Jason, jeho najlepší kamarát Colin a sestra Summer však rýchlo zistia, čo je na tomto opustenom mieste tak zvláštne. Zombíci.

Presne tak, chatka je pod pomalou inváziou kráčajúcej smrti a tínedžerské trio sa rozhodne vlnám zombíkov čeliť úplne osamote. Na svojich rodičom m záleží tak veľmi, že nenarušenie ich zábavy je dôležitejšie ako život samotný. A možno len pevne verili tomu, že to zvládnu bez pomoci.

Dead Shack má v sebe skvelé momenty nostalgie za osemdesiatkovým hororom. Okrem Evil Dead (1981) a Goonies (1985) je v ňom cítiť novšie počiny ako Attack the Block (2011), či Wyrmwood (2014).

Pre Petra Ricqa ide o celovečerný režisérsky debut. So scenárom mu pomohlo duo Davila LeBlanc a Phil Ivanusic, ktorí spoločne pracovali na projekte Oh No! It’s an Alien Invasion z roku 2013. Vo filme si zahrali Lauren Holly, Donavon Stinson, Valerie Tian, Mathew Nelson-Mahood, Lizzie Boys a Gabe LaBelle.

Dead Shack momentálne koluje po festivaloch. No film už v januári získal svojho distribútora Raven Banner, takže je len otázkou času, kedy sa Dead Shack predstaví širšej verejnosti.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: