Seriál Haunting of Hill House sa vráti, no v inej podobe

Hororová zmluva na Netflixe.

Minuloročný hororový seriál The Haunting of Hill House od MikeFlanagana zožal obrovský úspech a stal sa novým sezónnym fenoménom na streamovacej platforme Netflix. Seriál inšpirovaný rovnomenným románom od Shirley Jackson vyniesol epizódny horor na nový vrchol a je teda logickým vyvrcholením fakt, že si Netflix ulovil duo Mike Flanagan a Trevor Macy do nového niekoľkoročného kontraktu. Flanagan a Macy spolupracovali na The Haunting of Hill House, Oculus, Hush, Gerald’s Game či na filmovej adaptácii Kingovho románu Doctor Sleep, ktorá sa momentálne nachádza v štádiu post-produkcie.

Ak sa pýtate, ako tieto novinky súvisia s The Haunting of Hill House, odpoveď je pomerne jasná. Netflix chce od Flanagana nový „The Haunting of Hill House“. Ak si však začínate siahať na vlasy so slovami „Na kieho Boha, prvá séria bola super a skončila grandiózne“, môžete sa s výdychom upokojiť. The Haunting of Hill House sa vráti, no v novej podobe. Flanagan a Macy prinesú nový antologický seriál s pracovným názvom „The Haunting“. Každá séria bude sledovať iný príbeh, no všetky budú mať spoločného menovateľa v ikonickej hororovej atmosfére, ktorú si (takmer) všetci zamilovali pri The Haunting of Hill House.

Ide o prijateľný kompromis medzi niečim novým a už poznaným. Mike Flanagan patrí v súčasnosti medzi najtalentovanejších hororových filmárov. Pochválil ho i sám Stephen King, čo nie je veľké prekvapenie, nakoľko sa mu nebál zveriť filmové adaptácie Gerald’s Game a Doctor Sleep.

Tak či onak, Netflix sa nebojí investovať do žánrovej tvorby a to nás musí tešiť. Vzhľadom na to, že Netflix je známy svojim nulovým zasahovaním do kreatívneho procesu, od dvojice Flanagan a Macy cez Intrepid Pictures môžeme očakávať zaujímavý projekt s veľkým potenciálom.

Kým sa plány „The Haunting“ zmaterializujú, môžete si zatiaľ pozrieť seriál „The Haunting of Hill House“. Ten sa od polovice tohto mesiaca nachádza na Netflixe aj s českými titulkami. Navyše, Netflix je na prvých 30 dní zdarma, takže si „The Haunting of Hill House“ môžete pozrieť online, legálne, zadarmo a v Češtine.