The Last of Us Part II sa opäť stal hrou roka, tentokrát na The Game Awards

The Last of Us Part II si odniesol až 7 cien.

„Nedokážeš to zastaviť…“

Štúdio Naughty Dog dostalo predčasný vianočný darček. Z ceremónie odovzdávania cien The Game Awards, ktoré sa uskutočnilo 10. decembra (o 1 hodine ráno 11. decembra u nás) si odnieslo až 7 ocenení, vrátane toho najcennejšieho za Hru roka 2020. Ide o ďalšiu úspešnú rabovačku, nakoľko len na konci minulého mesiaca si štúdio odnieslo z Golden Joystick Awards 6 cien. Hrou zodpovednou za tento gala úspech je samozrejme The Last of Us Part II, pokračovanie legendárnej hry z roku 2013, sledujúcej príbeh tínedžerky Ellie a životom skúšaného Joela, ktorí spoločne prešli naprieč takmer celými post-apokalyptickými Spojenými štátmi.

Už v predošlom článku sme písali o nepríjemnostiach spojenými s vydaním hry a pomerne agresívnou reakciou na niektoré príbehové rozhodnutia kreatívneho riaditeľa Naughty Dog Neila Druckmanna. The Last of Us Part II sprevádzali dva odklady dátumu vydania a dva mesiace pred slávnostnou premiérou v júni tohto roku sa na web dostal leak prezrádzajúci najpodstatnejší a najkontroverznejší zvrat príbehu. Vyhrážky smrti nemusel riešiť len Neil Druckmann ale aj herečka Laura Bailey, stvárňujúca „neobľúbenú“ postavu Abby.

Ľudia zodpovední za The Last of Us Part II sa tak opäť dočkali ďalšej príjemnej náplasti na kolektívnu psychickú ranu. Čerešničkou na torte bolo určite aj to, že cenu za Hru roka 2020 im odovzdal filmársky velikán Christopher Nolan (Počiatok, Interstellar, Dunkirk, Tenet). Okrem ocenenia za Hru roka 2020 si The Last of Us Part II odniesol ceny za Najlepšiu hernú réžiu, Najlepší príbeh, Najlepší zvukový dizajn, Najlepší herecký výkon (cena išla Laure Bailey za postavu Abby), Najlepšiu inováciu v prístupnosti a za Najlepšiu akčnú adventúru.

V kategórii Hra roka 2020 sa The Last of Us Part II podarilo zdolať konkurenciu pozostávajúcu z Doom Eternal, Final Fantasy VII Remake, Ghost of Tsushima, Hades a Animal Crossing: New Horizons.

Hlasy vo všetkých kategóriách okrem kategórie Voľba hráčov (víťaz Ghost of Tsushima) boli rátané v pomere 90% odborná porota a 10% verejnosť. Odborná porota pozostávala z 95 médií z celého sveta venujúcim sa hernému priemyslu. Boli medzi nimi mená ako Ars Technica, Engadget, Game Informer, GameSpot, IGN, Gameranx, PC Gamer, The Hollywood Reporter, Polygon, VICE, The Verge, VentureBeat, Eurogamer, The Guardian, What Culture či GameStar.

Záznam odovzdávania:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *