Preskočiť na obsah

It Comes at Night sa predstavuje v novom originálnom traileri

It Comes at Night sa predstavuje v originálnom traileri.

Trey Edward Shults je mladý a bezpochyby talentovaný režisér a scenárista, ktorý ohúril svet kinematografie svojou drámou Krisha v roku 2015. Svojim minimalistickým prístupom zameraným na dialógy a atmosféru si vyslúžil dokopy 15 ocenení.

Tento rok sa Trey Edward Shults chystá priniesť nový vietor do hororového žánru a podľa už druhého oficiálneho traileru vidieť, že s tým prievanom v horore to myslí vážne.

Vo svete totiž zúri pandémia ochorenia neznámeho pôvodu. Otec sa svojou manželkou a synom snažia túto rozsiahlu katastrofu prežiť v odľahlom dome v hĺbke lesa. Riadia sa prísnymi pravidlami a vychádzať je povolené len za určitých podmienok v dohodnutom čase, nikdy nie v noci a len cez jedny červené dvere. Všetko sa zmení príchodom rodiny, ktorá je už nejaký ten čas na ceste a hľadá útočisko pred nákazou. Po istom váhaní sa jedna rodina rozhodne pomôcť tej druhej a pozve ju k sebe. V jednu osudnú noc však nájdu červené a vždy zamknuté dvere dokorán otvorené. Čo sa začne diať po tomto incidente je zmes bizarných a desivých javov.

Maskéri a majstri špeciálnych efektov na zobrazenie tajomného ochorenia použili ako predlohu symptómy Bubonického (čierneho) moru a Eboly.

Herec Joel Edgerton sa pre rozhovor s EW vyjadril, že horory majú zlú reputáciu a hlavne okolo tých krvavejších prevláda istá stigma. Verí, že film It Comes at Night tento rozšírený pohľad na horor zmení a svojou inteligenciou nejedného skeptika prekvapí.

V poradí druhý oficiálny trailer sa líši od toho prvého a väčšiny trailerov svojou kolážoidnou formou a rýchlymi prestrihmi scén, ktoré sprevádzajú citáty od bývalého vodcu kultu a vraha Charlesa Mansona až po starogréckeho filozofa a zakladateľa logiky Aristotela. Tie šikovne spájajú paranoju, lásku, bolesť, strach a zlo.

It Comes at Night vyjde 9. júna tohto roku a zahrali si v ňom mimo iných aj Joel Edgerton, Riley Keough, Christopher Abbott, Kelvin Harrison Jr. a Carmen Ejogo.

Druhý trailer:

Prvý trailer:

Zábery z druhého traileru:

Plagát:

Značky: