‚Príbeh vdovy Lisey‘ započal svoju temnú púť na Apple TV+

Kingov román Príbeh vdovy Lisey ožíva na Apple TV+

Apple vsadil na kráľa.

Ak ste si mysleli, že tento rok sa Stephena Kinga v seriálovej podobe nedočkáte, mýlili ste sa. Jeho meno je príliš veľké na to, aby len potichučky tlelo na skládke zabudnutia. I napriek tomu, že na jeho dielach založené show Castle Rock (Hulu) a Outsider (HBO) boli zrušené, King sa usadil na jablkový trón so svojim komerčne menej známym románom Príbeh vdovy Lisey (Lisey’s Story).

Tak ako Castle Rock, aj Príbeh vdovy Lisey je z J.J. Abramsovej produkčnej spoločnosti Bad Robot, no s tým rozdielom, že v úlohe exekutívneho producenta a scenáristu sa ocitol sám Stephen King. Všetkých osem častí nesie v kolónke „Scenár“ jeho meno. Z Kingových textov pracoval pre svoj cit pre atmosféru známy režisér Pablo Larraín (Ema, Jackie).

Príbeh vdovy Lisey je o Lisey Landonovej, vdovy po úspešnom autorovi Scottovi Landonovi, ktorý po sebe zanechal hromadu nepublikovanej tvorby. Lisey sa rozhodla do intímneho spisovateľského sveta nazrieť až po dvoch rokoch, no na jej počudovanie v zabudnutej literatúre našla pre ňu určené hádanky. Tie Lisey hodia do záhadnej minulosti, charakteristickej fantázie a v konečnom dôsledku hororu. Lisey narazí na temnú stránku autorstva, ktorá ju začne ohrozovať na živote.

V seriáli si zahrali Julianne Moore, Joan Allen, Clive Owen, Dane DeHaan, Jennifer Jason Leigh, Will Brill, Sung Kang a mnohí iní.

Príbeh vdovy Lisey (Lisey’s Story) odštartoval dnes 4. júna 2021 na streamovacej platforme Apple TV+. Momentálne sú dostupné prvé dve epizódy. Zvyšné začnú vychádzať v týždennom cykle.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *