Preskočiť na obsah

Na Brexit sa pozrie politický horor White Chamber

Apokalyptická budúcnosť.

Brexit, resp. oficiálnejšie „Vystúpenie Spojeného kráľovstva z Európskej únie“ sa započne 29.03.2019 a podľa všetkého to vyzerá tak, že UK odštartuje svoju osamotenú púť bez dohody s EÚ. Tak ako každá obrovská zmena, aj Brexit inšpiroval niekoľko filmov, naposledy „Brexit“ z produkcie HBO, kde si hlavnú rolu zahral Sherlock a Dr. Strange Benedict Cumberbatch. Na prázdno nezostane ani hororový žáner, a to vďaka filmu White Chamber.

White Chamber prinesie Paul Raschid, ktorý si svoj celovečerný režisérsky debut užil v roku 2016 s hororom Servants‘ Quarters. Urobiť krok smerom k politickému hororu je kontroverzné a jeho snahu určite neocení každý rovnako, no legendárnou filmovou sériou Cube inšpirovaný dystopický White Chamber pôsobí prinajmenšom zaujímavo.

Spojené kráľovstvo sa nachádza v po-Brexit a v po-Trumpovej ére, občianska vojna kričí na steny všetkých ulíc a budúcnosť je nejasná. Žena s nečistou minulosťou sa z ničoho nič ocitne v nemocnične bielej cele. Túto komoru riadi digitálne deformovaný hlas, ktorý si od nej pýta konkrétne informácie. Informácie, ktorými záhadná žena podľa vlastných slov nedisponuje. Zodpovední jej však neveria a informácie sa z nej pokúsia dostať za každú cenu. Elektrické šoky, kyselina, nepríjemné zvuky a násilie sú len niektoré praktiky, ku ktorým sa mysteriózny hlas reprezentujúci záhadnú organizáciu uchýli.

Akoby to nebolo všetko, táto žena má utýraného suseda – muža, od ktorého hlas taktiež vyžaduje informácie. Čo sa vlastne deje? Prečo oni dvaja? Odpovede na aké otázky sa dajú najlepšie získať hrozivým mučením?

White Chamber zrežíroval a napísal Paul Raschid. Vo filme si zahrali Shauna Macdonald, Oded Fehr, Amrita Acharia, Sharon Maughan, Nicholas Farrell a Candis Nergaard.

Film je z produkcie Aviary Films a vyjde (nie náhodou) 29.03.2019 na VOD cez Dark Sky Films.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: