Preskočiť na obsah

Severský horor Tuftland v novom oficiálnom traileri

Severský horor.

Ešte v roku 2017 sme písali o fínskom horore Kyrsyä: Tuftland. Ten sa konečne dostane z festivalového turné na digitálne platformy už 01.03.2019. Stane sa tak aj vďaka Subliminal Films, ktorí názov filmu zjednodušili a skrátili len na Tuftland. Povedzme si však viac o samotnom horore.

Ten je o mladej študentke Irine. Tá sa rozhodne vyskúšať si prácu vo výrobe textilu tradičnou formou. Jej pracovisko sa nachádza v dedine Kyrsyä ďaleko od civilizácie 21. storočia. Irine sa to páči, ľudia tam žijú jednoduchým životom, no všetci pôsobia spokojne. To je to, čo teraz potrebuje. Irina si síce nahovára, že jej ide o samotnú pracovnú skúsenosť, no sama si vo svojom vnútri uvedomuje, že to berie ako spôsob odtrhnutia sa od svojej reality, v ktorej ju opustila láska a nikto jej emócie neberie úplne vážne.

Pomalší, pokojný, ale stále prácou vyplnený život medzi fínskymi lesmi sa jej veľmi pozdáva a užíva si ho, ako sa len dá. No každým dňom stráveným v dedine začne nadobúdať čoraz silnejší pocit nebezpečiaIrinu zaskočia zvláštne náboženské praktiky a čudesná spoločenská hierarchia. Na pohľad príjemní dedinskí muži začnú odhaľovať svoju pravú tvár a Irina si uvedomí, že ženy v tejto oblasti krajiny plnia len veľmi limitované úlohy. Je Irina v pazúroch skutočnej hrozby alebo ju pohltila paranoja z veľkých rozdielov oproti jej normálnemu životu v meste?

Kyrsyä: Tuftland je mysteriózna hororová dráma zmiešaná s trópmi hillybilly hororu od RoopeOleniusa. Ide však o filmovú adaptáciu rovnomennej divadelnej hry z mysle Neeay Viitamäki. Podľa tvorcov ide o fínske spracovanie klasík Rituál (The Wicker Man, 1973) a Rosemariino dieťa (Rosemary’s Baby, 1968) s tónom čierneho humoru na štýl Mestečka Twin Peaks (1990).

Vo filme si zahrali Veera W. Vilo, Jari Manninen, Saara Elina, Ari Savonen a Enni Ojutkangas. Kyrsyä: Tuftland je z produkcie Bright Fame Pictures a na Amazone vyjde 01.03.2019 vďaka Subliminal Films. Na iTunes sa film dostane neskôr.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: