Hmlový fantóm úraduje na Temných pieskoch

V hmle v okolí Temných pieskov sa skrýva fantóm.

Strach z nevideného.

Čo tak si pomaly prichádzajúce zimné večery spríjemniť mrazivým trilerom od autora, ktorý má k Slovensku blízko? Robert Bryndza, autor bestsellerov pôvodom z anglického Lowestoftu, žije posledné roky na našej slovenskej pôde a patrí medzi najlepšie predávajúcich autorov nie len na našom trhu. So začiatkami v romantických komédiách našiel svoju vášeň v písaní trilerov a kriminálok. Jeho prvá kniha zo série „Erika Fosterová“ s názvom Dievča v ľade (The Girl in the Ice) sa stala medzinárodným bestsellerom. Minulý rok však začal novú trilerovú sériu „Kate Marshallová“ s trilerom Deväť brestov (Nine Elms). Fanúšikovia Roberta Bryndzu sa však tento december dočkali príjemného darčeku v podobe slovenského vydania druhého dielu Temné piesky (Shadow Sands).

Príbeh sleduje profesorku kriminológie Kate Marshallovú, ktorá na potápačskej výprave so svojim synom Jakeom natrafí na tragický objav. V hlbinách priehrady Temné piesky pláva telo mladého chlapca. Podľa polície nejde o nič iné než smutnú nehodu, no Kate a jej kolegovi Tristanovi Harperovi na celom urýchlene uzatvorenom prípade niečo nesedí. Obeť odišla k priehrade neskoro večer a bola známa svojim plaveckým talentom. Kate príde cela situácia povedomá, kým si zreteľne nespomenie na ostatné bizarné zmiznutia na Temných pieskoch a v priľahlých slatinách. Okolím koluje legenda o fantómovi, ktorý z tieňov hmly lapí svoje obete. Tieto tragédie siahajú až do desaťročia starej minulosti. Stojí aj za touto smrťou desivý hmlový fantóm? Kate Marshallová sa musí poponáhľať, mysteriózny sériový vrah do nebezpečnej hmly uniesol ďalšiu možnú obeť – ženu venujúcu sa legende hmlového fantóma.

Kniha Temné piesky je 2. dielom série „Kate Marshallová“ od autora Roberta Bryndzu. Slovenské vydanie je z dielne Lindeni. Čitatelia preferujúci český jazyk si môžu knihu zaobstarať pod názvom Mlha nad Shadow Sands.

Temné piesky si môžete objednať priamo na webe vydavateľstva Lindeni či vo vami preferovanom online a lokálnom kníhkupectve.

Obálka:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *