Preskočiť na obsah

The Callisto Protocol je nová survival horror hra od tvorcov Dead Space

Vesmír je stále mŕtvy.

Ak vám chýba kvalitná survival horror hra, tak si v kalendári vyznačte rok 2022 – do rezervy celý. Chystá sa totiž prvý projekt od štúdia Striking Distance Studios, založenom Glenom Schofieldom, tvorcom hororovej hernej série Dead Space a zakladateľom Sledgehammer Games. Hra s názvom The Callisto Protocol vyjde pod vydavateľským štítkom KRAFTON, do ktorého patrí aj PUBG Corporation (PlayerUnknown’s Battlegrounds). To je dôležité pripomenúť aj z toho dôvodu, že podľa dostupných informácií by mal The Callisto Protocol nejakým doteraz neznámym spôsobom zdieľať jednu realitu s PUBG, a to i napriek tomu, že The Callisto Protocol bude príbehová sci-fi survival hororová hra.

Síce sa o The Callisto Protocol toho zatiaľ príliš nevie, no jedno je jasné – príbeh sa bude odohrávať na Jupiterovom mesiaci Kalisto v roku 2320, kde sa nachádza Black Iron Prison, väzenské zariadenie s vysokým stupňom ostrahy, z ktorého sa hráč bude musieť pokúsiť utiecť a zároveň odhaliť hrôzostrašné tajomstvá organizácie za väznicou. Podľa vývojárov bude The Callisto Protocol zmesou špičkového príbehu, survival horroru, akcie a adventúry.

The Callisto Protocol je projektom Striking Distance Studios, plného veteránov zodpovedných za herné série Dead Space a Call of Duty.

The Callisto Protocol má naplánované vydanie na PC a konzoly až na rok 2022, no už o dva dni 17. decembra by malo štúdio oznámiť nové detaily zo „sveta“ Kalisto.

Reveal trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *