Preskočiť na obsah

Zvieratá si vymenia miesta s ľuďmi v surreálnom francúzskom horore ‚Anonymous Animals‘

Zmena rovnováhy.

Čím viac ako ľudská civilizácia napredujeme, tým viac si uvedomujeme náš v mnohých prípadoch negatívny dopad na životné prostredie. To so sebou nesie i prehodnocovanie nášho vzťahu k zvieracej ríši. Či už ide o ničenie ekosystému alebo pocitovo viac priameho vzťahu pri pohľade na naše taniere.

Na to, i mnohé iné problémy, sa rozhodol pozrieť Baptiste Rouveure so svojim filmom Anonymous Animals (Les Animaux Anonymes). Ide o jeho prvý celovečerný režisérsky debut, a to tiež len tak-tak, s celkovou minutážou presahujúcou 60 minút.

Ide o veľmi surreálny hororový film skladajúci sa zo záberov, v ktorých si
antropomorfné zvieratá vyskúšajú mať moc nad ľuďmi.

Baptiste Rouveure bol inšpirovaný spomienkami zo svojho detstva. Mal veľmi blízko k prírode a v jeden deň zazrel agresívny útok koňa na muža. Nedávalo mu to spávať a ako jeho život v blízkosti prírody pokračoval, tým viac desivých záberov z lovov, šikany či priamo exploatácie zvierat schoval do svojich spomienok.

Rouveure vyjadril svoje zámery zreteľne. Rozhodol sa ľuďom predložiť zrkadlo a ukázať im brutalitu, surovosť, ľahostajnosť a hlavne absenciu akejkoľvek rovnováhy vo vzťahu, v ktorom je jedna strana absolútne dominantná.

Aj z toho dôvodu film neobsahuje ani len kúsok dialógu. Ľudia, ktorých sme zvyknutí sledovať ako protagonistov, nemajú žiadne mená, nemajú žiaden hlas a nemajú ani len kúsok moci robiť so svojou situáciou čokoľvek.

Film sa natáčal 6 dní v jesennej prírode v regiónoch Allier a Nièvre. Baptiste Rouveure chcel zachytiť tú správnu atmosféru prírody na hrane úpadku.

Vo filme si zahrali Thierry Marcos, Aurelièn Chilarski, Pauline Guilpain a Emilien Lavaut.

Anonymous Animals (Les Animaux Anonyme) bude na festivale Sitges, ktorý sa začne po prvom októbrovom týždni. Ako medzinárodný titul film patrí pod Black Mandala Productions.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *