Zrodenie monštra známeho pod menom Leatherface uvidíme oficiálne už tento rok

Texaský masaker motorovou pílou sa konečne dočká ďalšieho dielu do skladačky.

Film Texaský masaker motorovou pílou z roku 1974 od Tobeho Hoopera sa často označuje za jeden z najlepších hororov v histórii a za starého otca slasheru. Postava Leatherface je jednou z najrozpoznateľnejších filmových postáv vyskytujúcou sa v niekoľkých komiksoch, videohre a hlavne dokopy až v siedmych filmoch.

Texaský masaker motorovou pílou je vnímaný ako výstižná satira konzumerizmu a údajne hororové znázornenie vtedajších politických nálad ohľadom vojny vo Vietname a škandálu Watergate. Rodina Sawyerovcov a ich scény sa stali ikonickými vo svete kinematografie. Horor samotný pred sebou tlačil hororový tróp tzv. Final girl, teda poslednej ženy na žive konfrontujúcej samotného vraha.

Leatherface bol veľmi voľne založený na sériovom vrahovi Edovi Geinovi, ktorý v roku 1957 zabil dvoch ľudí, Bernice Worden a Mary Hoogan. Viac než jeho vraždy ho preslávilo vykrádanie hrobiek a výroba ozdôb, oblečenia a masiek z pozostatkov mŕtvych.

Po prvom filme z roku 1974 nasledovali dve priame pokračovania, The Texas Chainsaw Massacre 2 (1986) a Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III (1990).  V roku 1994 vyšiel film Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation v ktorom si zahrali hviezdy Matthew McConaughey a Renée Zellweger. Bol absolútnym box office prepadákom, kedy si nedokázal zarobiť ani len na svoje náklady.

Možno aj preto sa diváci ďalšej texaskej adaptácie dočkali až o 9 rokov neskôr vďaka remaku Texas Chainsaw Massacre od Marcusa Nispela. Tento film už zaznamenal úspech v box office, no naopak, netešil sa podpory fanúšikov. I napriek tomu stál tento remake za zrodom prequelu v roku 2006. The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning sa snažil vyrozprávať príbeh pred udalosťami v predchádzajucom filme.

Rok 2013 vyprodukoval Texas Chainsaw 3D od Johna Luessenhopa a slúžil ako sequel, teda pokračovanie, k originálnemu filmu z roku 1974 s tým, že odignoroval udalosti z druhého, tretieho a dokonca aj štvrtého filmu.

Scenárista Seth M. Sherwood sa však v roku 2013 rozhodol v tejto hororovej sérii aspoň na pohľad upratať. Produkčnej spoločnosti Millennium Films navrhol vytvorenie prequelu k pôvodnému filmu z roku 1974, nakoľko bol nespokojný s nekonzistentnosťou filmovej série a nechcel robiť ďalšie pokračovanie.

V roku 2014 bol S.M. Sherwood oficiálne oznámený ako scenárista, film bol z pôvodného názvu Texas Chainsaw 4 premenovaný na Leatherface, aby lepšie charakterizoval dejovú povahu filmu. Za režisérov bola oznámená známa francúzska dvojica Julien Maury a Alexandre Bustillo. Môžete ich poznať vďaka filmom Inside (2007), Livid (2011) a Among the Living (2014).

S.M. Sherwood sa vyjadril, že čo sa týka príbehu, odignoroval remake z roku 2003 a The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning z roku 2006. Vypožičal si charakter povahy hlavnej postavy a lokáciu farmy Sawyerovcov z originálneho filmu. Z druhej časti si vypožičal mená postáv. Z tohto pokračovania sa nechal inšpirovať aj pre svoju vlastnú postavu Hartmana, šialeného šerifa, ktorý horí túžbou pomstiť sa celej rodine Sawyervcov za niečo hrozné, čo urobili jeho rodine. Hartman je tak svojou šialenosťou podobný texaskému rangerovi z druhého filmu.

Samotný film Leatherface je o štyroch tínedžeroch, ktorým sa podarí ujsť z psychiatrickej liečebne a zároveň uniesť jednu zo sestričiek, ktorú vezmú na drsnú pekelnú jazdu. Táto udalosť a zdrvujúce momenty so šialeným šerifom Hartmanom budú mať negatívny a život meniaci vplyv na jedného z tínedžerov, ktorého o pár rokov neskôr budú všetci poznať pod menom Leatherface.

Vo filme si okrem iných zahrali aj Stephen Dorff, Lili Taylor, a Nicole Andrews.

Vydanie je naplánované na október tohto roku. Oficiálne to potvrdila Christa Campbell z produkcie.

Plagát:

One comment

Comments are closed.