Preskočiť na obsah

Zrodenie moňstra s tieňom kontroverzie vo filme Del Playa

Film Del Playa sa pozrie na to, ako sa rodia monštrá.

Nie každý ma ľahký život a bohužiaľ sú ľudia, ktorí sa hlavne počas dospievania stretávali s necitlivým zaobchádzaním v prostredí, ktoré by naopak malo byť miestom lásky a rešpektu. To je aj prípad Matthewa, ktorého nevlastný otec robil veci, ktoré by nikdy robiť nemal.

Tento pre niekoho surreálny život mal vplyv na psychiku Matthewa a preto keď sa na strednej škole zamiloval do Claire s jej vlastnými problémami, jeho prejavy lásky hraničili s posadnutosťou, čo mu agresívnym spôsobom vysvetlil jej priateľ.

Ubehne niečo cez päť rokov a Matthew sa rozhodne po Claire vrátiť. Tentokrát však jeho plán nezahŕňa flirt a letmé pohľady zamilovania sa.

Film Del Playa už od roku 2015 sprevádza tieň kontroverzie. Viacerí si totiž všimli, že vtedy vydaný YouTube trailer podozrivo čerpá z reálnej tragédie, ktorú spôsobil Elliot Rodger v Isla Vista, Kalifornii v roku 2014, keď zavraždil šesť ľudí a štrnásť ich zranil. Neslávne uverejnil video na YouTube, kde ako motív uviedol nezáujem žien a závisť pre sexuálnu aktivitu ostatných mužov v jeho veku. E. Rodger po čine spáchal samovraždu.

Ako bojkot voči filmu vznikla dokonca aj petícia na Change.org s viac než 30 000 podpismi. Režisér a scenárista Shaun Hart pripustil miernu inšpiráciu, no jeho úmyslom bolo prerozprávať príbeh a pozrieť sa na to, prečo sa podobné tragédie vôbec odohrávajú a prečo ich je v USA tak veľa. Aj preto sa Shaun Hart rozhodol časť zo zisku darovať charitatívnej organizácii Arts for Humanity! Arts for Humanity!, ktorá pomáha sociálne slabším mladistvým, ľuďom so zdravotným postihnutým a dôchodcom.

V Del Playa si zahrali Devon Barnes, Ryan Ochoa, Brett Johnson, Nikki Leigh, či Andrew Dits.

Film vyšiel vďaka Terror Films 21. júla na viacerých platformách, medzi ktorými sú Amazon, Vimeo on Demand, iTunes, či Google Play. Ide však len o oblasti Severnej Ameriky, zvyšok si bude musieť počkať na Automatic Entertainment a november.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: