Preskočiť na obsah

Znepokojujúci experimentálny horor od Jamesa Quinna vás prevedie ľudským strachom a extrémnym násilím

Flesh of the Void sa vám dostane pod kožu a už nikdy nevylezie.

Experimentálne filmy sú produktom filmovej tvorby, ktorá sa snaží prekopať zabehnuté metódy filmárstva a nekonvenčne prebádať alternatívne spôsoby tvorenia. Vo vzťahu k hororovému žánru išlo zväčša o experimentovanie s vizuálom so silnými kontroverznými prvkami, snažiac sa vyvolať šok, znechutenie, hrôzu, zmätok a zväčša umelecky vyjadriť horor, ktorý by sa náročne a s veľkými kompromismi vtlačil do komerčnej filmovej škatuľky.

Medzi fanúšikmi žánru je najznámejším experimentálnym hororom pravdepodobne film Begotten (1990) od Eliasa E. Merhigeho. Begotten bol nakrúcaný za pomoci 16 mm Arriflex kamery a jeho centrálnou témou je kniha Genezis s miernymi neautorskými zásahmi. Len samotný úvod spočíva v kráčajúcej okradnutej personifikácii Boha. Boh po akte vyňatia svojich vnútorných orgánov zomrie a z jeho pozostatkov vyrastie Matka Zem, ktorá mŕtve telo sexuálne uspokojí k samotnému vyvrcholeniu a potrie sa semenom, čo skončí plánovaným tehotenstvom.

E.E. Merhige zrežíroval aj krátky sequel s názvom Din of Celestial Birds (2006). Experimentálnych hororov a tých so surrealistickou formou je samozrejme viac, môžeme spomenúť Tetsuo (1989), Slaughtered Vomit Doll (2006), Ereaserhead (1977), či Subconscious Cruelty (2000).

Teraz sa k ním pridá ďalší.

Pripravovaný experimentálny horor Flesh of the Void vznikne rukami Jamesa Quinna, ktorý sa inšpiroval práve filmom Begotten. James Quinn sa rozhodol na 8 mm film z osemdesiatych rokov natočiť znepokojujúci, surrealistický a totálne absurdný počin o tom, ako by vyzerala smrť, keby bola prechádzkou záhradou plnou najhorších ľudských strachov. To všetko v grotesknej a extrémne násilnej podobe.

Flesh of the Void je stále v štádiu produkcie, dokončený by mal byť na konci mája.

Zatiaľ si pozrite trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky:

1 názor na “Znepokojujúci experimentálny horor od Jamesa Quinna vás prevedie ľudským strachom a extrémnym násilím”

  1. Pingback: Kontroverzný experimentálny horor Flesh of the Void šokuje novým trailerom - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.