Preskočiť na obsah

Zlo má nový domov. Privítajte ho v druhej sérii seriálu The Exorcist

Druhá séria seriálu The Exorcist dostala malú ochutnávku.

Filmový Exorcista (The Exorcist, 1973) od Williama Friedkina je ikonický hororový film a zároveň adaptácia románu s rovnakým názvom od Williama Petra Blattyho z roku 1971. Príbeh o Regan MacNeil a démonovi Pazuzu otvoril bránu démonickým posadnutostiam do kinematografie a odvtedy je possession subžáner jedným z najpopulárnejších hororových podžánrov vôbec.

Seriálová adaptácia prišla 23. septembra v roku 2016, kedy stanica FOX dala šancu vízii Jeremyho Slatera. Ten vytvoril seriál The Exorcist ako pokračovanie ku klasickému filmu.

Dej sa odohrával desať rokov po pôvodných udalostiach v Exorcistovi. Divák sa stretne s mladou študentkou Casey Rance, ktorú posadne starý známy démon Pazuzu. Pomôcť jej sa rozhodne uznávaný a veľmi uhladený miestny kňaz Tomas Ortega. K nemu sa však pridá nekonvenčný kňaz a skúsený exorcista Marcus Keane, ktorý je tŕňom v oku katolíckej cirkvi. Postupne zistia, že prípad Casey nie je len radovým posadnutím, ale prípravou na globálnu démonickú apokalypsu.

Aj napriek tomu, že sa prvá séria tešila pozitívnym ohlasom a čísla sa držali na krásnych hodnotách v rozmedzí 2.88 milión- 1.66 milión divákov cez jednu epizódu, budúcnosť seriálu bola po finále prvej série neistá. Stanica FOX sa síce vyjadrila, že sa jej páči kreatívny aspekt Exorcistu, oficiálne jej však nedala zelenú viac než 5 mesiacov po premiére finálnej epizódy prvej série.

V druhej sérii s názvom The Exorcist: The New Chapter sa staneme súčasťou netradičnej údernej exorcistickej trojice Tomasa Ortegu, Marcusa Keaneho a Benneta. Tentokrát na nich bude čakať záhadný prípad posadnutia v jednom detskom domove v meste Seattle. Najprv to vyzerá na rutinný exorcizmus, no situácia sa začne náhle komplikovať a všetko nasvedčuje tomu, že ide o démonickú entitu, ktorej sila prekvapí skúsených exorcistov.

V druhej sérii sa znovu stretneme s osvedčenými hercami ako Alfonso Herrera, Ben Daniels, či Kurt Egyiawan. Novými tvárami sú John Cho, Brianna Hildebrand a Zuleikha Robinson.

Prvá epizóda seriálu The Exorcist: The New Chapter vyjde 29. septembra na FOX.

Teaser:

https://www.youtube.com/watch?v=HGN39Fu3HTw

Zábery z teaseru: