Preskočiť na obsah

Zahrávanie sa s temnými silami sa nevyplatí filmárom v horore The Monster Project

Dokument The Monster Project odpovie na otázku starú ako ľudstvo samé.

Záhady, tajomné úmrtia, mimozemské civilizácie, paranormálne javy, či mýtické tvory. Tieto aspekty akejsi šedej oblasti medzi subjektívnym vnímaním reality a objektívnou realitou fascinujú zrejme každého. Aj tí najväčší skeptici sa prichytia pri analýze fotografií a videí, na ktorých majú byť zachytené paranormálne, či supernaturálne javy.

Práve fascinácia takýmito úkazmi a záhadami vie poslúžiť aj ako skvelý biznis model. Televízne reality show typu The Dead Files, Ghost Hunters, Ghost Adventures, Haunted History, či A Haunting, sú len malým príkladom ľudskej obsesie so všetkým nevysvetliteľným.

Zrod internetu a hlavne platformy YouTube však aj v tomto smere celý žáner paranormálnej reality show posunul niekde úplne inde. Ľahká dostupnosť technológií a milióny návštevníkov webu mali za následok vznik desiatok virálnych videí zachytávajúcich údajne autentické stretnutia s duchmi, čudnými tvormi, bájnymi bytosťami a v neposlednom rade s úfonmi samotnými.

YouTube kanály ako Rob Dyke, BuzzFeed Unsolved, či Dark5 sa to so svojou produkciou snažia posunúť ďalej, no istotu autentickej desivej skúsenosti z údajne skutočných videí je možné nahradiť len veľmi ťažko.

Spojiť tieto dva elementy sa pokúsi partia hororových nadšencov a budúcich filmárov pod záštitou vlastnej produkcie s názvom The Monster Project. Tým sa podarí svojim “fejkovým” videom o zachytení zvláštnej príšery preraziť vo svete YouTube.

Motivovaní týmto úspechom a vidinou získania veľkého obnosu financií (YouTube Money) sa rozhodnú vytvoriť vlastný autentický dokument, v ktorom sa skinwalker, démon a vampír podelia o svoje tajomstvá priamo pred zrakmi internetových divákov. Pre hororovú atmosféru sa dokumentárny film podujmú natočiť v opustenej budove hlboko v lese za spoločnosti zatmenia mesiaca.

Čo mala byť nevinná zábavka s efektom nárastu vzhliadnutí a „lajkov“, sa rýchlo premenilo na nočnú moru gigantických rozmerov. Každý lovec duchov a vyšetrovateľ paranormálnych javov túži po osobnej skúsenosti zachytenej na kamere. Partia Project Monster však rozhodne nadšená nebude. Ani v najhoršom sne netušili, že cez inzerát nájdené príšery budú naozaj tým, čo o sebe napísali v profile

Film bude režisérskym debutom Victora Mathieua, ktorému so scenárom pomohli Corbin Billings a Shariya Lynn. Zahrali si v ňom Toby Hemingway, Justin Bruening, Murielle Zuker, Jamal Evans, Yvonne ZIma, Shiori Idewu a Steven Flores.

The Monster Project vyjde 18. augusta tohto roku vďaka Epic Pictures Group.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: