Záhadný prípad smrti Elisy Lamovej pod drobnohľadom v novom dokumentárnom seriáli

Nad prípadom Elisy Lamovej sa vynárajú otázniky až dodnes.

Čo sa deje v hoteli Cecil?

Ak vás zaujímavú nevysvetliteľné záhady, zmiznutia a bizarné prípady, určite ste počuli alebo čítali o Elise Lamovej. Jej príbeh sa stal virálne populárnym kvôli dvom veciam – mieste zmiznutia a videozáznamu. Elisa Lamová, kanadská vysokoškoláčka svoj takmer jeden týždňový pobyt v Los Angeles strávila v neslávnom hoteli Cecil. Už krátko po vybudovaní v roku 1924 ho sprevádzali nepríjemné udalosti, hlavne pre pomaly chátrajúcu lokalitu, v ktorej sa nachádzal. Prvý zaznamenaný prípad samovraždy sa stal v roku 1931, no počet siahnutí na vlastný život sa medzi rokmi 1940 a 1960 tak výrazne zvýšil, že hotel začali miestni obyvatelia prezývať „Samovražda“.

I keď množstvo samovrážd, vrážd a násilností sa dá vysvetliť popularitou hotela medzi dílermi drog, ženami ponúkajúcimi svoje telo a neverníkmi, „Cecil“ sa stala desivou ikonou u krimi nadšencov pre údajnú návštevu hotela Čiernou Dahliou Elizabeth Shortovou pár dní pred jej smrťou v roku 1947 a pre Richarda Ramireza, sériového vraha známeho ako Night Stalker, ktorý počas svojho vyčíňania v 1985 zostal niekoľko týždňov v hoteli.

Hotel Cecil si svoju zlovestnú povesť utvrdil 19. februára 2013, kedy vo vodnej nádrži na streche hotela polícia našla nevládne telo Elisy Lamovej po tom, čo sa hostia začali sťažovať na nepríjemnú chuť vody, jej zvláštne sfarbenie a nízky tlak prúdu. Elisa bola nezvestná od 31. januára a 4 dni pred nájdením jej tela polícia uverejnila už teraz všetkým známy videozáznam zo dňa 1. februára. Na ňom je vidieť Elisu Lamovú v jednom z hotelových výťahov. Správa sa bizarne, nepredvídateľne a panikári. Postláča niekoľko tlačidiel naraz, z výťahu vyjde do hotelovej chodby a znovu naspäť. To sa zopakuje niekoľkokrát. Gestikuluje rukami, vyzerá, že s niekým komunikuje a bojí sa.

Tento videozáznam bol hnacím motorom pre rôzne špekulácie a teórie – od tých o neznámom vrahovi až po tie o posadnutí démonom. Temná história hotela sa stala teóriou samou o sebe. Čo ak je „duša“ hotela prekliata?

I napriek tomu, že Elisa Lamová trpela bipolárnou afektívnou poruchou a podľa toxikologických výsledkov si v deň zmiznutia zabudla vziať niekoľko predpísaných liekov, vrátane antipsychotík, nezvyčajne temný videozáznam a spôsob úmrtia utopením vo vysokej vodnej nádrží naďalej okolo tragického prípadu vytvárajú auru mysterióznosti.

Práve na príbeh Elisy Liam sa pozrie prvá séria nového dokumentárneho seriálu Na mieste činu s podnázvom Zmiznutie v hoteli Cecil. Prvú sériu vytvoril filmár Joe Berlinger (Conversations With A Killer: The Ted Bundy Tapes).

Seriál Na mieste činu: Zmiznutie v hoteli Cecil (Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel) vyjde 10. februára 2021 na Netflixe. Seriál nájdete pod českým názvom Na místě činu: Zmizení v hotelu Cecil.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *