Záhadné dvere v pivnici a monštrum za stenami v seriáli Channel Zero

Záhadné dvere v pivnici…

Channel Zero je výnimočná seriálová antológia z produkcie káblovej a satelitnej stanice Syfy,v ktorej každá séria predstavuje úplne nový bizarne šialený príbeh. Tieto príbehy sú však vždy adaptáciami rôznych Creepypást. Creepypasta je používateľmi webu vymyslený a šírený paranormálny príbeh či legenda. Creepypasty v Channel Zero kreatívne riadi skúsený Nick Antosca, ktorý pracoval na seriáli Hannibal (2015) a na filme The Forest (2016).

Prvá séria seriálu Channel Zero bola založená na Creepypaste od Krisa Strauba s názvom Candle Cove. Diváci v nej mohli sledovať príbeh o mužovi, ktorý sa vrátil do rodného mestečka, aby vyriešil záhadné zmiznutie svojho brata z čas, keď boli ešte len malé deti. Prsty v tom však mala mať strašidelná detská televízna show z 80. rokov, ktorú si pamätá už len hŕstka ľudí.

Druhá séria bola dejovo založená na Creepypaste od Briana Russella, No-End House. Diváci sa dočkali Margot a jej kamarátov, ktorí spoločne navštívili bizarný dom, v ktorom sú každé jedny dvere vstupnou bránou do šialeného teroru plného absurdných hororových javov.

Tretia séria niesla názov Butcher’s Block a bola inšpirovaná ikonickou Creepypastou Search and Rescue Woods. Jej autorom je Kerry Hammond, no 8 častí strašidelného príbehu sa objavovali na subreddite /r/NoSleep od užívateľa s nickom searchandrescuewoods.

Už 26. októbra sa však fanúšikovia Channel Zero dočkajú novej kapitoly hororových zvláštností. V poradí štvrtá séria má názov The Dream Door a ide o spracovanie creepypasty resp. krátkeho príbehu Hidden Door (originálne I Found a Hidden Door in My Cellar, And I Think I’ve Made a Big Mistake) od Charlotte Bywater. Tá uverejnila svoju krátku poviedku 24.10.2016 v subreddite /r/nosleep pod nickom /u/v0ids. Prečítať si ju môžete tu.

Ako aj v ostatných prípadoch, seriál využíva creepypasty len na inšpiráciu. Zatiaľčo krátky originál sledoval manželov a ich objav paranormálne bizarných dverí v pivnici, The Dream Door sa pozrie na novomanželov Jillian a Toma, ktorí si do posvätného vzťahu priniesli desivé tajomstvá. Počas renovácie domu objavia v pivnici modré dvere, ktoré nemožno nijak otvoriť.

V jeden deň sa však otvoria a cez ich prah vyjdú nielen tajomstvá, ale i monštrum. Monštrum, ktoré ohrozí ich manželstvo a samotné životy.

V Channel Zero: The Dream Door si zahrali Brandon Scott, Maria Sten, Steven Robertson a Steven Weber.

The Dream Door séria poodhalí svoju prvú epizódu 26.10.2018 na Syfy. Finále vyjde presne na Halloween.

Trailer:

Zábery z filmu: