Z domu niet úniku v horore Await Further Instructions

Šťastné a veselé.

Rodinné obedy a večere vedia byť prechádzkami mínovým poľom. Okrem citlivých debát o práci, vzťahu a deťoch je dôležité a často náročné vyhýbať sa polarizujúcim politickým témam a sociálnym problémom. Je prekvapivé, ako sa sviatočný obed dokáže obtrieť o utečencov, Fica, Kotlebu alebo politiku krajín, ktorých obyvatelia o tej našej nemajú chýru ani slychu.

Tým istým si tradične prejde Nick, ktorý je na vianočnú večeru pozvaný aj so svojou priateľkou Annji. Nick je nervózny už v aute, pretože názory svojej konzervatívnej rodiny pozná veľmi dobre. Rodinná pohoda prejde do extrému po reportážiach v televíznych správach, ktoré vykoľajili starého otca. Dedko sa pustil do svojho nahnevaného monológu o imigrantoch, na čo zareagovala Annji, pochádzajúca z imigrantskej rodiny.

Po tomto faux paux si prial vypadnúť z domu hlavne Nick po boku svojej milovanej priateľky, no po prvej snahe o odchod zistil, že z domu niet úniku. Bizarný fenomén ako z sci-fi filmu ich všetkých uväznil. Zostať pokope je však malý horor oproti tomu, čo ich čaká neskôr.

Na televíznej obrazovke sa začnú zobrazovať vládne inštrukcie, ktoré  privedú rodinu do turbulencie paniky, strachu, teroru, násilia a bizarnosti. Vonku sa niečo deje a televízia neponúka odpoveď, len pokyny.

Šikovný horor Await Further Instructions je od režiséra Johnyho Kevorkiana a scenáristu Gavina Williamsa. Vo filme si zahrali David Bradley, Neerja Naik, Sam Gittins, Abigail Cruttenden, Holly Weston, Grant Masters, Kris Saddler a ďalší.

Await Further Instructions je z produkcie Goldfinch Stidios a Shudder Films. Vyjde 5. októbra na VOD cez Dark Sky Films.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: