Preskočiť na obsah

Vyšiel trailer na The Nun!

Niečo tu nie je s kostolným poriadkom.

Filmové univerzum V zajatí démonov resp. The Conjuring je u hororových fanúšikov zrejme to najobľúbenejšie. U našich čitateľov určite. Či už sú to samotné dva rovnomenné filmy alebo dve posadnuté bábiky Annabelle, vždy išlo o obrovský rozruch v hororovej komunite. Ten prenasledoval každé oznámenie o novinkách z úspešnej filmovej série. Za posledné mesiace sme sa dozvedeli, že príde tretia časť Annabelle, spin-off The Crooked Man sa pomaly pečie, V zajatí démonov 3 číha za rohom a hlavne to, že Valak je už v štádiu navliekania si svojho rúcha.

The Nun, spin-off V zajatí démonov, predstaví obľúbenú mníšku Valaka z druhej časti. Film mal vyjsť pôvodne 13. júla tohto roku, no dátum premiéry sa presunul na 7. september v USA a na 6. september (září) u nás. To samozrejme odsunulo aj vydanie prvého traileru. Podľa nadpisu je jasné, že ten blažený čas nastal práve teraz.

The Nun predostrie príbeh o opátstve v Rumunsku (film sa tu aj nakrúcal), kde si mníška za zvláštnych okolností stiahne na svoj život. Vatikán to odmietne nechať len tak a na prešetrenie incidentu vyšle kňaza so zložitou minulosťou a novicku, ktorá je na konci noviciátu. Spoločne však prídu na to, že rehoľný rad neslúžil tým najčistejším silám. V opátstve sa skrýva démonické tajomstvo a dvojica predstavujúca úmysly Vatikánu zostane čeliť úkazom horším, než samotné peklo.

Réžiu mal pod palcom Corin Hardy (The Hallow). Scenár dal dohromady Gary Dauberman (Annabelle, Crawlspace), ktorý taktiež stojí za scenármi k hororovým filmom It (2017) a Annabelle: Creation (2017). Na pôvodnom koncepte pracoval aj David Leslie Johnson (Orphan, Red Riding Hood, The Conjuring 2) a sám James Wan. Ten sa okrem toho venoval produkcii spolu s Petrom Safranam (The Conjuring, The Conjuring 2, Annabelle, The Belko Experiment, Martyrs).

Vo filme si zahrali Demián Bichir (The Hateful Eight), Taissa Farmiga (American Horror Story, Final Girls), Jonas Bloquet, Ingrid Bisu, Charlotte Hope, Bonnie Aarons a ďalší.

The Nun je z produkcie New Line Cinema, The Safran Company, Atomic Monster Productions a vyjde 06.09.2018.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: