Vyšiel trailer na horor NUNs z Talianska

Talianske mníšky a tajomstvo kláštora.

Pravda, zrejme všetci sme v očakávaní budúceho kino hitu The Nun, no do 6. septembra zostáva ešte kúsok času a tak sa pozrieme na mníšky z talianskej produkcie. Vyšiel totižto trailer na horor NUNs: An Italian Horror Story.

Ak si však myslíte, že ide o obyčajný pokus zviesť sa na vlnách marketingu americkej mníšky, musíme dať veci na pravú mieru.

NUNs: An Italian Horror Story je od režiséra Giovanniho Aloisia, spisovateľa, esejistu a učňa legendárneho Daria Argenta. V roku 2016 potešil medzinárodné filmové festivaly svojim krátkym počinom NUN: An Italian Horror Story. Išlo o 20 minútový hororový film (pilot), ktorého bohatšiu produkciu obmedzil práve rozpočet. Giovanni sa len tak nevzdal a usilovne pracoval na celovečernej transformácii mníšok.

Aloisio má na svojom konte oceňované hororové krátke filmy The Woman Of The Twelve Nights (2014), Phantasma (2015) a Mouth of Horror (2017). Ak jeho projekty niečo spája, tak je to štýl inšpirovaný tvorbou spomínaného Daria Argenta a Maria Bavu. Nečudo, že ho práve Dario Argento označil za talent, s ktorým treba rátať.

Zaujímavým faktom je aj to, že ide vôbec o prvý celovečerný horor natočený v nádhernom talianskom regióne Apúlia. Sám režisér pochádza z hlavného mesta Bari.

Uverejnený dej filmu je zahalený tajomstvom. Giovanni Aliosio sa sústredil hlavne na psychologický aspekt hororu a dejové zvraty,

Vo filme sa však presunieme do kláštora, ktorý tri mníšky prevádzkujú ako hosťovský dom. Žije v ňom aj mladý Bruno. Pri každej príležitosti sa snaží priložiť pomocnú ruku a odvďačiť sa mníškam za pohostinnosť. Na tak obrovský kláštor to však nestačí a pravidelnú pomoc príde poskytnúť nádherná Helena, do ktorej sa Bruno okamžite zamiluje.

Mníškam sa však prítomnosť Heleny vôbec nepozdáva a ich správanie sa razom zmení na mysteriózne zvláštne. Záhadnosť celej situácie sa prehĺbi v momente, keď do kláštora prídu prenocovať profesor a jeho synovia.

Čo stojí za zvláštnym správaním mníšok a prečo je prítomnosť Heleny extrémne nechcená?

NUNs: An Italian Horror Story napísal a zrežíroval Giovanni Aloisio. Vo filme si zahrali Luigi Di Schiena, Caterina Orlando, Agata Paradiso, Massimo Centrone, Domenico Tacchio, Gianmarco Cannone, Celeste Francavilla, Ronny Attoma, Alessia Centoducati, Donatella Rendine, Marina Candalice, Marianna Vitucci, Antonio Candalice, Nicola Fortunato a Maria Campana.

NUNs: An Italian Horror Story by mal vyjsť na zimu budúceho roka, takže si naň budete musieť ešte počkať.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: