Preskočiť na obsah

Vyšiel finálny trailer na ‚Tiché miesto: Časť II‘

Ticho… teraz naozaj!

Spomínate si ešte na prvý deň roku 2020, kedy sme sa všetci kolektívne tešili z novo vydaného traileru na Tiché miesto: Časť II, oslavovali sme rok s peknými číslicami a do hĺbok našich duší sme všetci kričali naše osobné prísľuby pre nezabudnuteľných 366 dní? Verili sme, že dve dvadsiatky sú symbolom výnimočnosti, odhodlania, zmeny a potom si osud prečítal Nietzscheho s My Chemical Romance v pozadí a zabuchol nám dverami pred nosom.

Nuž, urobili sme si jedno „koliesko“ a vrátili sme sa na začiatok – teda, aspoň ten pomyselný. Tiché Miesto: Časť II sa po viac ako roku ukazuje v novom a finálnom traileri, samozrejme, ak našu civilizáciu dovtedy nezatarasí ďalšia katastrofa. Film mal vyjsť pôvodne v marci 2020, neskôr bol – dnešnými očami smiešne optimisticky – presunutý na apríl a po apríli prišiel rovnako naivný september. „Miesta v tichu“ sa napokon dočkáme teraz v máji, presne tri roky aj pár drobných po premiére prvého filmu.

Ak potrebujete jemné osvieženie, dej prvého filmu sledoval mladú rodinu žijúcu v post-apokalyptickom svete, ktorého jediným pravidlom bolo nevydať ani hlásku. Toto železné pravidlo platí aj po desivých a tragických udalostiach, ktorými si Abbottovci prešli. Teraz ich však čaká ešte surovejší a ťaživejší boj o prežitie. Desivé kreatúry bažiace po zvuku nie sú tým jediným nebezpečenstvom vo svete, kde je každý za seba a morálne hodnoty zanikli v poslednej ozvene nádeje.

Film napísal a zrežíroval John Krasinski. Zahrali si v ňom Emily Blunt, Millicent Simmonds, Noah Jupe, Cillian Murphy, Zachary Golinger, Lauren-Ashley Cristiano, Blake DeLong a Djimon Hounsou.

Tiché miesto: Časť II (A Quiet Place Part II) vyjde pri troche šťastia v slovenských kinách 3. júna a českých kinách 10. júna 2021 cez CinemArt. V USA film vyjde len v kinách a to o deň neskôr. Online sa film dostane na Paramount+ 45 dní po kino premiére.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *