Vražedné retro v psychologickom horore Lettera H

Vraždy v minulosti.

Na taliansky horor nás pozýva teaser trailer pre film Lettera H od producenta Tonina Abballea a režiséra Daria Germaniho. Tento psychologický horor plný násilia, vrážd a intímnej romantiky oplýva príjemnou štýlovou retro atmosférou. To však samozrejme nie je náhoda.

Lettera H je totiž o zamilovanej dvojici Patty a Sebovi. Seba je podstatne starší, blížili sa jeho 37. narodeniny, no jeho vlastné povolanie ho držalo vo forme. Pracoval ako bodybuildingový tréner. S Patty ho však spájala silná láska k retro, vintage a všetkému z 80. rokov. Patty mu preto pripravila narodeninovú párty v štýle osemdesiatych rokov za účasti ich spoločných najlepších kamarátov. Ako darček mu navyše darovala starý klasický Fiat 127 v žltej farbe, ktorého produkcia sa skončila v roku 1983.

Oslavný večer bol jednoducho nádherný. Od darčekov, cez spoločnosť až po samotnú zábavu. Čerešničkou na torte mal byť krst nového, no tiesnivého autíčka. Patty a Seba ho odparkovali neďaleko lesa, aby mohli mať súkromie pre svoj vášnivo horúci krst.

Z lesa však vyskočili štyria muži s túžbou pohrať sa s novými obeťami. Čo sú zač a odkiaľ vedeli, že tam budú? Mal tento útok spojitosť s predchádzajúcimi vraždami v okolí?

Lettera H zrežíroval Dario Germani za produkčnej asistencie Tonina Abballea. Vo filme si zahrali Marco Aceti, Giulia Todaro, Lucia Azzurra Martino, Tiziana Rivale, Maria Tona, Ilio Vannucci a Enzo Pierguidi.

Tento psychologický horor je z produkcie SeDici Cinema a vyjde niekedy na budúci rok. Presný dátum ešte nie je známy.

Teaser trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=b0ia7KZkaEI

Zábery z filmu:

Promo: