Preskočiť na obsah

Vkročte do dimenzie duchov a monštier cez horor The Axiom

Stratení v inej realite.

O horore The Axiom sme písali už v novembri minulého roku, vyjsť mal tento marec, no nestalo sa tak. Namiesto toho ho vzala našim čitateľom známa žánrová agentúra Devilworks na Cannes Film Festival, trochu vyvolať záujem a hluk okolo zaujímavého debutu režiséra Nicholasa Woodsa. Na túto počesť vyšiel z dielne Devilworks nový trailer a nový plagát. Trailer sa šíri aj vďaka PR agentúre October Coast a ponúka omnoho viac ako predošlá upútavka.

McKenzie sa stratila jej sestra Marylyn v lokalite prírodnej krásy s oficiálnym názvom Cinder Park.Túto informáciu jej poskytol Leon, majiteľ podniku vedľa parku, ktorý svojimi rečami pôsobí celkom šialene. Marylyn McKenzie spomínala miesto zvané The Axiom a Leon ho veľmi dobre pozná. Tvrdí, že je to lokalita na hranici viacerých dimenzií a práve v nej sa ľudia strácajú. Nachádza sa blízko potoku Cinder a Čierneho jazera.

McKenzie však nie je sama, na pomoc si vzala svojich priateľov, ktorí ani len netušia, na čo sa dali nahovoriť. Starostlivý a paranoidne pôsobiaci Leon všetkým prítomným pátračom po nezvestnej Marylyn ponúkne nápoj, ktorý ich má ochrániť pred hlasmi z iného sveta.

Keď McKenzie a jej priatelia prekročia ceduľku s nápisom Cinder Creek, pochopia, že Leon si naozaj nevymýšľal. Farebnosť okolitej prírody sa stratí, slnko si robí čo chce a hororovo vyzerajúce živé halucinácie nepôsobia zrovna priateľsky. Marylyn sa stratila v multidimenzionálnom pekle a teraz sa tam ocitla aj jej vystrašená sestra s ľuďmi, ktorí nechceli nič iné, než pomôcť.

Po nájdení okovov a strašidelne vyzerajúcej chatky McKenzie prepadne panika, no to ešte nevie, že tento nový svet je plný monštier, ktoré sú nebezpečnejšie než hocičo, čo ju doteraz v živote stretlo.

Horor The Axiom je celovečerným režisérskym debutom Nicholasa Woodsa, ktorý k filmu napísal aj scenár. Vo filme si zahrali Hattie Smith, Kathy Wu, Maria Granberg, Zac Titus, Nicole Dambro, Michael Peter Harrison, Taylor Flowers, William Kircher a iní.

Dátum vydania The Axiom ešte nie je známy.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: