Preskočiť na obsah

Vieme kedy vyjde „To: Kapitola II“

Pokračovanie filmu To (It) dostalo svoj dátum vydania.

Aj napriek tomu, že dlho očakávaná nová filmová adaptácia románu To (It) od Stephena Kinga rozdelila minimálne našich fanúšikov na viacero táborov, fakt, že film o partii kamarátov a záhadnej entite dokázal urobiť rekordné zemetrasenie v Box Office sa jednoducho nedá ignorovať. Okrem väčšiny pozitívnych odborných recenzií totiž film To zarobil $266 mil. v USA a vyše $470 mil. celosvetovo. Ide nielen o dobrú správu pre fanúšikov S. Kinga, ale i pre samotných fanúšikov hororu.

Ako sme spomínali v minulom článku, už od roku 2009 bolo jasné, že nová filmová adaptácia bude mať dve časti (kapitoly). Prvú, ktorá sa bude sústrediť na hrdinov klubu Smoliarov v detskom veku v rokoch 1988-1989 (oproti 50. rokom 20. storočia v románe) a druhú, ktorá bude mapovať príbeh dospelých hrdinov, ich návrat do mesta Derry a to všetko v súčastnosti.

V našej recenzii (čítajte na vlastné riziko) sme spomenuli pár výhrad: hlavne nevyužitý potenciál predlohy, nedostatočný priestor pre viaceré detské postavy (Mike,Stan, Ben, Bitkári), chýbajúcu temnú atmosféru a vernejšie vyobrazenie To resp. Pennywisa. I napriek tomu sme To (It) počastovali solídnym hodnotením 7.4/10.

Krátko po uverejnení našej recenzie sa samotný režisér Andrés Muschietti so svojim producentským tímom vo viacerých rozhovoroch vyrozprával o svojich plánoch pre pokračovanie. Po týchto odhaleniach bolo jasnejšie, že prvý film bol akousi hrou na istotu tak, ako to vždy štúdio New Line Cinema chcelo. Po obrovských zárobkoch dalo vedenie štúdia kreatívnemu tímu voľnejšiu ruku a ak sa nič nezmení, fanúšikovia hororu a hlavne románu sa majú na čo tešiť.

Druhá kapitola To (It) bude výrazne temnejšia a drastickejšia s návratmi do detských čias, ktoré budú dôležitou súčasťou deja. Dočkáme sa kontroverzného masakru v bare The Black Spot, uvidíme vznášajúce sa časti detských ľudských tiel, ba dokonca i dospelá postava Mikea bude vo výrazne tragickej, ale dôležitej polohe. Samozrejme, v knižnej predlohe bol Mike v dospelosti taktiež veľmi dôležitý, no v druhej časti filmu To (It) sa z neho stane osoba s veľmi temnou dušou. 27 rokov strávil priam fanatickým zbieraním informácií o entite To a ako ju úspešne poraziť. Fanúšikovia románu sa možno potešia tomu, že v druhej časti bude aj rituál Chüd. Muschietti taktiež využije známy zhorený dom a jeho dymové výpary na spôsobenie “halucinácií”, vďaka ktorým detský klub Smoliarov čiastočne zistí pôvod entity To.

No a tu sa dostávame prakticky k jadru druhej kapitoly. To sa bude primárne venovať mimodimenzionálnemu pôvodu entity To a jej metafyzickému presahu, čo bolo v prvom filme držané pod pokrievkou. Muschietti tak plánuje prebádať históriu, psychológiu a pôvod To do absolútnych detailov. Môžeme sa tešiť na scénu príchodu To a prvý kontakt s obyvateľmi mestečka Derry.

Bude zaujímavé sledovať, čo všetko sa A. Muschiettimu a scenáristovi Garymu Daubermanovi podarí do dvojky vtesnať, no ako poznáme aktívne marketingové oddelenie stojace aj za prvou časťou, do dňa vydania filmu sa dozvieme mnoho detailov a zaujímavostí, ktoré budeme v Horormagórii sledovať.

Momentálne vieme len toľko, že režisér A. Muschietti by mal byť jediným režisérom pripravovanej snímky a Gary Dauberman zatiaľ ako jediný pracuje na novom scenári. Pri jednotke pracoval aj z konceptov Caryho Fukunagu a Chasea Palmera.

Pokračovanie filmu To (It) síce ešte nemá oficiálny názov, no pre nás pracovne To: Kapitola II vyjde 6. septembra 2019.

1 názor na “Vieme kedy vyjde „To: Kapitola II“”

  1. Pingback: Film To je oficiálne celosvetovo najziskovejším hororom všetkých čias - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.